ziemia na sprzedaż

Ziemia w Lębork sprzedam

Pomorskie

Inwestowanie w rolę stoi się w rodzimym regionu jeszcze bardziej znane, chociaż jednocześnie warto jest zawierać na wzmiance to, że zasoby gruntów zatem nie jest worek bez dna. Są w Polsce gminy, które w nowych dekadach gruntami gospodarowały oszczędnie rozkładając to na czasy. Niektóre biedniejsze, z tematami budżetowymi, szybko pozbywały się dział nie wyglądając na ostatnie, jakie zyski będą miały w przyszłości. A jednak ziemia jest jeszcze bardziej bogata, chociażby w współczesnych pozornie mniej dobrych miejscach.

Ziemia w Skórcz sprzedam

 

Kiedy więc się zmieniało

Do połowy lat dziewięćdziesiątych ogromnej większości ludzi miast posiadanie ziemi na dziurze było właśnie pustym hasłem. Potem jeszcze bardziej łatwe stawało się hasło „agroturystyka” i ilość mieszczuchów postanowiło spróbować tej branży turystyki. Zaprezentowało się po latach, że dla strony z nich realizacja agroturystyczna stawała się jedynym źródłem (czasem) niemałych dochodów.

Warto jednak powrócić do 1990 roku, gdy to rozwiązano pegeery. Ówczesna AWRSP (Agencja Własności Rolnej Skarbu Państwa) zaczęła wyprzedawać lub wracać w dzierżawę ogromne areały ziemi popegeerowskiej.

Wtedy najbardziej na ostatnim zyskała tak nazywana (istniała teraz) „nomenklatura” i połowę z ostatnich twarzy do dzisiaj posiada wielohektarowe gospodarstwa skupiając się w całej wadze na hodowli bydła. Posiadanie takich areałów okazało się niezwykle opłacalne wraz z wejściem Polski do Grupie Europejskiej z czym oczywiście stosują się do tej pory niemałe dopłaty do ziemi rolnej.

Małe, kilkuhektarowe gospodarstwa, zaczęły padać – ich właściciele zaczęli po prostu odchodzić. Natomiast ogromnym wzięciem otworzyły się cieszyć działki nad jeziorami, pomimo tego, że przynależą do najważniejszych. Działa to przede każdym Ważnych Jezior Mazurskich zaś ich najdroższych okolic.

Oraz w mieście

Na momencie ostatnich tysiącleci zdynamizował się mocno trend budowania domów na gruntach podmiejskich. Otoczenia miast otworzyły się stawać ogromnymi noclegowniami dla osób chodzących w szybkich aglomeracjach. Ponadto zaczęto wypierać z centrów zakłady produkcyjne. Dlatego powodzeniem otworzyły się cieszyć wolne nieruchomości w okolicach ekonomicznych, co się i wiąże z pomocami podatkowymi.

W centrach takich miast jak Warszawa pod wieżowce uzyskuje się każdy skrawek gruntu. To wzbudza nierzadko kontrowersje, ale niejednokrotnie pozwala niwelować przypadkową, niską zabudowę handlową.

Zmienia swoje oblicze otoczenie mniejszych miast, zwłaszcza miejscowości turystycznych i uzdrowiskowych. W nowych dekadach niektóre z nich podwoiły swoją powierzchnię za sprawą nowych budynków jednorodzinnych.

zobacz również Jak Polacy zmieniali podejście do ziemi

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments