Windykacja VIVUS – jakie są poszczególne etapy?

Windykacja VIVUS – jakie są poszczególne etapy?

poradnik

Windykacja wielu z nas kojarzy się źle i nie chcemy, żeby dotknęła ona nas bezpośrednio. Ta obawa może wynikać z tego, że nie zdajemy sobie sprawy, na czym właściwie polega windykacja. W ramach windykacji wierzyciel, który pożyczył dłużnikowi pieniądze lub rzeczy, ma prawo do ich odzyskania i podjęcia niezbędnych działań do osiągnięcia tego celu. Osoby pracujące w działaniach windykacyjnych, o czym wiele osób może nie wiedzieć, są nastawione przede wszystkim na to, aby osiągnąć kompromis, który będzie satysfakcjonował obydwie strony, zarówno osobą zadłużoną jak i wierzyciela. Kontakt z takim pracownikiem może się więc okazać bardzo pomocny – Wysłucha on, w jakiej sytuacji znajduje się dłużnik i zaproponuje najlepsze rozwiązanie, dzięki któremu osoba nie wywiązująca się ze swoich zobowiązań będzie mogła w sposób dogodny uiścić zaległe należności.

Windykacja w firmie VIVUS krok po kroku

Jesteś klientem VIVUSA i zastanawiasz się jak, w tej firmie wygląda polityka windykacji? Firmie zależy, aby osoby, które pożyczyły pieniądze, terminowo wywiązywały się ze zobowiązania i spłacały pożyczkę na czas. Aby nie zapomnieć o zbliżającym się terminie, klienci dostają powiadomienia za pomocą emaila lub SMS. Na specjalnym profilu klienta możemy również sprawdzić, ile jeszcze pozostało nam do spłaty i kiedy zbliża się kolejny termin. Idąc na rękę klientom, którzy będą pożyczyli pieniądze od VIVUSA po raz pierwszy, firma daje możliwość przedłużenia terminu spłaty. Warto pamiętać, że aby uniknąć problemów np. odsetek, najlepiej spłacać zaciągnięte zobowiązania w terminie.

Co jeśli nie dotrzymamy terminu spłaty? Wówczas już kolejnego dnia możemy się spodziewać kontaktu ze strony firmy. Może to być zarówno kontakt telefoniczny, jak i e-mailowy. Co ma na celu ten bezpośredni kontakt? W jego ramach pracownik musi ustalić, co jest przyczyną niedotrzymania terminu, sprawdzi, czy dłużnik ma podstawowe informacje o pożyczce, a także poinformuje, że termin spłaty upłynął i zapyta, kiedy można się spodziewać uregulowania należności.

Czy warto być w stałym kontakcie z przedstawicielem firmy? Oczywiście, że tak. W oczach firmy jesteśmy wówczas wiarygodnymi klientami, którzy chcą spłacić pożyczkę, jednak ze względu na problemy nie jesteśmy w stanie tego zrobić na czas. Takiemu współpracującemu klientowi firma pójdzie na rękę,  proponując mu indywidualne rozwiązania, do momentu znalezienia takiej opcji, która jest atrakcyjna zarówno dla VIVUSA, jak i dłużnika. Z kolei nieodpowiadanie na kontakt może tylko przysporzyć nam dodatkowych problemów, w postaci np. włączenia do sprawy organu zewnętrznego.

Osoby, które zadeklarują jak najszybszą spłatę pożyczki, mogą liczyć na różne korzyści, które mogą dotyczyć np. kolejnych pożyczek. Takie swego rodzaju benefity w czasie rozmowy przedstawia pracownik firmy. Pamiętajmy, że osoba pracująca w dziale windykacji chce nam pomóc – firmie również zależy na tym, aby pożyczka została jak najszybciej spłacona. Żeby zachęcić klienta do szybkiej spłaty zobowiązania, pracownicy proponują liczne rozwiązania, które mogą ułatwić spłatę pożyczki. Chodzi tutaj między innymi o przesunięcie terminu płatności, częściową spłatę pożyczki lub rozłożenie jej na raty. Oczywiście, każda sprawa jest rozpatrywana indywidualnie.

Co jeśli wewnętrzna windykacja VIVUSA nie przyniesie skutków?

jeśli ze strony klienta nie ma chęci współpracy, firma oddaje sprawę zewnętrznej agencji, która będzie od tej pory odpowiedzialna za dalsze windykowanie. Agencja może wysłać swojego przedstawiciela do wizyty terenowej, której celem jest ustalenie, dlaczego klient nie spłaca zaciągniętego zobowiązania, a także potwierdzenie jego tożsamości. Jeśli mimo wkroczenia zewnętrznej firmy, nadal nie będzie można wyegzekwować spłaty pożyczki, możliwe jest skierowanie sprawy do sądu. W momencie, gdy sąd nakaże dłużnikowi zapłacić dług, wtedy do swoich działań przystępuje komornik.

Pożyczając pieniądze od VIVUSA, warto pamiętać o terminowej spłacie. Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie możemy dotrzymać zobowiązania, warto powiadomić o zaistniałej sytuacji pracownika, który postara się znaleźć najlepsze rozwiązanie. Komornik to ostateczność, jednak wówczas należy liczyć się z dużymi odsetkami i kosztami sądowymi, które dodatkowo podwyższają dług.

Chcesz skorzystać z pożyczki VIVUSIE? Sprawdź ich ofertę w porównywarce kredytomarket.pl.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments