Wędkarstwo podlodowe

Wędkarski Nowe Warpno

Zachodniopomorskie

Dla wielkich wędkarzy zarówno pogoda kiedy i czas roku nie jest barierą do wykonania swojej pasji. Dużo spośród nich z niecierpliwością wygląda na zamarznięcie akwenów wodnych, by mogli wsiąść na lód i utrzymywanie swojego zainteresowania.

Wędkarski Gościno

Wędkarstwo podlodowe staje się coraz większe. Że chcemy podejść do ciała tych pasjonatów, musimy się uzbroić w sprzęt, który bardzo odbiega swoim kształtem i parametrami od tych, wykorzystywanych w sezonie letnim. Nawet laik zdaje sobie sprawę, że już sama wędka pragnie być wysoce krótsza.

wędkarstwo allegro
wędkarstwo allegro

Natomiast w wywierconym w lodzie otworze trudno będzie łapać wędką o długości 2-3 metrów. Jakiego mebla będziemy potrzebować oprócz wędki?

Żyłki wędkarskie

Chęci do wędkowania podlodowego, podawane w sprzedaży są przede każdym mniejsze od zwykłych. Wynika zatem z faktu, że nie jest nam potrzebna ilość niezbędna do jej wysyłania na przestrzeń, jak dzieje się ostatnie latem. Pragnie istnieć jednak dostosowana wytrzymałością do ciężaru ryb zachodzących w zbiorniku. Istotnym jest zarówno jej kolor nie odstraszał ryb. Wykluczone jest korzystanie zimą żyłek kolorowych – używane są żyłki przezroczyste, antyrefleksyjne, z poziomem zbliżonym do naturalnego lodu.

Zobacz również porównywarka tabletów

Wędkarski Gościno

Wędkarstwo podlodowe – na co łapać?

O ile zależy nam, żeby nasze przyszłe trofeum nie zauważyło żyłki, o tyle przynęty muszą wabić rybę. Najczęściej wykorzystywane zimą przynęty to:

błystki podlodowe, czyli sztuczna przynęta przypominająca kształtem młody narybek, stworzona z metalu, tworzywa sztucznego lub drewna. Błyski podlodowe urządzone są w kotwiczki umożliwiające życie i prowadzenie ryby. Zimowe błystki dają się przede każdym dobrymi połyskującymi barwami lub wielkim, transparentnym kolorem;
mormyszki, czyli metalowe haki z głową. Celem zainteresowania ospałych w niniejszej temperaturze ryb, główki najczęściej są w kolorze srebrnym czy złotym. Główki są także nacinane tak, aby w terminie ruchu jak daleko odbijały światło. Aby uniknąć niepożądanemu procesowi rdzewienia, mormyszki ubiera się warstwą wolframu lub srebra;
przynęty wędkarskie naturalne, brane w przypadku stosowana metody spławikowej. Zimą używane są zarówno przynęty kiedy i zanęty o wysokim, nęcącym smaku i kolorze czerwonym lub transparentnym. Ilość atraktora lub dipów jest wyraźnie cieńsza niż w sezonie letnim.

Wędkarstwo podlodowe za nieduże pieniądze że stać się naszym przyszłym hobby na zimne dni.

Źródło artykułu Wędkarstwo podlodowe

Wędkarski Gościno

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *