Wędkarstwo podlodowe

Wędkarski Nowe Warpno

Zachodniopomorskie

Dla wielkich wędkarzy zarówno pogoda kiedy i czas roku nie jest barierą do wykonania swojej pasji. Dużo spośród nich z niecierpliwością wygląda na zamarznięcie akwenów wodnych, by mogli wsiąść na lód i utrzymywanie swojego zainteresowania.

Wędkarski Gościno

Wędkarstwo podlodowe staje się coraz większe. Że chcemy podejść do ciała tych pasjonatów, musimy się uzbroić w sprzęt, który bardzo odbiega swoim kształtem i parametrami od tych, wykorzystywanych w sezonie letnim. Nawet laik zdaje sobie sprawę, że już sama wędka pragnie być wysoce krótsza.

wędkarstwo allegro
wędkarstwo allegro

Natomiast w wywierconym w lodzie otworze trudno będzie łapać wędką o długości 2-3 metrów. Jakiego mebla będziemy potrzebować oprócz wędki?

Żyłki wędkarskie

Chęci do wędkowania podlodowego, podawane w sprzedaży są przede każdym mniejsze od zwykłych. Wynika zatem z faktu, że nie jest nam potrzebna ilość niezbędna do jej wysyłania na przestrzeń, jak dzieje się ostatnie latem. Pragnie istnieć jednak dostosowana wytrzymałością do ciężaru ryb zachodzących w zbiorniku. Istotnym jest zarówno jej kolor nie odstraszał ryb. Wykluczone jest korzystanie zimą żyłek kolorowych – używane są żyłki przezroczyste, antyrefleksyjne, z poziomem zbliżonym do naturalnego lodu.

Zobacz również porównywarka tabletów

Wędkarski Gościno

Wędkarstwo podlodowe – na co łapać?

O ile zależy nam, żeby nasze przyszłe trofeum nie zauważyło żyłki, o tyle przynęty muszą wabić rybę. Najczęściej wykorzystywane zimą przynęty to:

błystki podlodowe, czyli sztuczna przynęta przypominająca kształtem młody narybek, stworzona z metalu, tworzywa sztucznego lub drewna. Błyski podlodowe urządzone są w kotwiczki umożliwiające życie i prowadzenie ryby. Zimowe błystki dają się przede każdym dobrymi połyskującymi barwami lub wielkim, transparentnym kolorem;
mormyszki, czyli metalowe haki z głową. Celem zainteresowania ospałych w niniejszej temperaturze ryb, główki najczęściej są w kolorze srebrnym czy złotym. Główki są także nacinane tak, aby w terminie ruchu jak daleko odbijały światło. Aby uniknąć niepożądanemu procesowi rdzewienia, mormyszki ubiera się warstwą wolframu lub srebra;
przynęty wędkarskie naturalne, brane w przypadku stosowana metody spławikowej. Zimą używane są zarówno przynęty kiedy i zanęty o wysokim, nęcącym smaku i kolorze czerwonym lub transparentnym. Ilość atraktora lub dipów jest wyraźnie cieńsza niż w sezonie letnim.

Wędkarstwo podlodowe za nieduże pieniądze że stać się naszym przyszłym hobby na zimne dni.

Źródło artykułu Wędkarstwo podlodowe

Wędkarski Gościno

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments