Token Atom i Cosmos - wschodząca kryptowaluta

Token Atom i Cosmos – wschodząca kryptowaluta

Warto przeczytać

Projekt Cosmos wraz z tokenem Atom należy do czołowych na rynku kryptowalut. To prężnie rozwijający się projekt, o którym warto mieć pojęcie, inwestując lub nawet śledząc branżę cyfrowych aktywów. Przed zainwestowaniem w cokolwiek należy dokładnie poznać dany projekt, dlatego w tym artykule dokładnie przeanalizujemy kryptowalutę Cosmos Hub (Atom).

Podstawowe informacje o Cosmos Hub (Atom)

Aktualnie, tj. na dzień 18 lutego 2023 r., cena za jeden token Atom wynosi 14,31 USD. W ciągu ostatniego tygodnia kurs wzrósł o 4,4%. Kryptowaluta projektu posiada kapitalizację rynkową o wartości 4 188 955 141 USD. To stosunkowo nowy projekt na rynku kryptowalut, który nie przeżył hossy w 2017 roku.

Dzięki kapitalizacji rynkowej, kryptowaluta zajmuje bardzo wysokie 22 miejsce na liście największych kryptowalut na rynku, wyprzedzając m.in. takie giganty jak Chainlink (Link) i Decentraland (Mana). Dzienny wolumen wyniósł 163 888 001 USD.

Najwyższy historyczny poziom ceny kryptowaluty zanotowano 17 stycznia 2022 roku, kiedy to kosztowała ona 44,45 USD. Różnica od dzisiejszego kursu wynosi około 67,82%. Minimum historyczne odnotowano 13 marca 2020 roku, kiedy to kurs za 1 jednostkę Atom wynosił tylko 1,16 USD. To wzrost o 1132,90%.

Aktualnie w obiegu jest 292 586 163 jednostek Atom. Ważną kwestią, o której powinni pamiętać inwestorzy, jest fakt, że w przeciwieństwie do niektórych kryptowalut (np. Bitcoina), projekt Cosmos Hub nie ma maksymalnej ilości tokenów, jakie kiedykolwiek będą w obiegu.

Można inwestować w projekt Cosmos Hub na takich giełdach jak:

  • Binance
  • Kraken
  • Osmosis
  • Coinbase Exchange
  • WhiteBit

Czym jest Cosmos Hub (Atom)?

Projekt zajmuje się problemem, jakim jest komunikacja między blockchainami. Celem Cosmos Hub jest połączenie różnych blockhainów w jedną wielką sieć. Drugim celem projektu jest ułatwienie programistom tworzenie własnych baz danych za pomocą prostych dla zwykłych programistów narzędzi deweloperskich. Inwestorów w kryptowaluty powinien zainteresować szczególnie fakt, że token Atom można stakingować, dzięki czemu poprzez posiadanie go w swoim portfolio można dodatkowo zyskać.

Projekt Cosmos Hub to platforma, która umożliwia programowanie blockchainów oraz łączy je w jedną sieć, co pozwala na skalowanie i komunikację między nimi. Dzięki temu projektowi możliwe jest stworzenie jednego dużego ekosystemu blockchainowego, nazywanego „Internetem Blockchainów”. W ramach tej sieci możliwa jest wymiana różnych aktywów, takich jak tokeny, informacje i dane, co zapewnia bezpieczeństwo i szybkość transakcji.

Podobnie jak w przypadku projektu Polkadot, Cosmos Hub umożliwia jak najlepszą interakcję między blockchainami. Token Atom, zbudowany na platformie Cosmos Hub, służy do stackingu i zabezpieczania sieci, ale nie ma on funkcji pieniądza.

Interesującą cechą projektu jest fakt, że dzięki narzędziom oferowanym przez Cosmos Hub, programiści mogą tworzyć Huby, czyli nowe blockchainy, które nie muszą korzystać z tokenu Atom. Huby te mogą być łączone, tworząc jedną dużą sieć blockchainów.

Zespół projektu Cosmos Hub składa się z doświadczonych specjalistów z branży kryptowalut. Mimo to, warto zwrócić uwagę, że w przeszłości doszło do kłótni w teamie, która stała się przedmiotem zainteresowania wielu stron zajmujących się tematyką kryptowalut. Niemniej jednak, Cosmos Hub to prężnie rozwijający się projekt z ambitnymi celami na przyszłość oraz ciągle rosnącym community.

Artykuł służy informacji, nie jest poradą inwestycyjną.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments