Terminal odrzucił transakcję kartą płatniczą? - Co robić?

Terminal odrzucił transakcję kartą płatniczą? – Co robić?

poradnik Prasówki

Zastanawiasz się, dlaczego terminal odrzucił płatność kartą? Taka sytuacja zdarza się niejednej osobie i często staje się powodem do niepokoju i stresu. W niniejszym artykule dowiesz się, dlaczego transakcja kartą płatniczą została odrzucona i jak rozwiązać ten problem. Zobacz!

Odmowa płatności kartą

 

Nie możesz zapłacić kartą za zakupy? Co robić w takiej sytuacji? Przede wszystkim warto zachować spokój, gdyż brak akceptacji transakcji naszą kartą płatniczą nie zawsze oznacza kradzież środków. Przyczyn jest wiele i najczęściej są one związane z awarią. Dlatego, jeśli Twoja karta płatnicza nie spełniła swojej funkcji, sprawdź przyczynę odrzucenia transakcji.

 

Dlaczego terminal odrzuca transakcję kartą?

 

Poniżej przedstawiamy listę najczęstszych przyczyn odmowy płatności na terminalu.
• Uszkodzony terminal – przyczyną odmowy płatności kartą może być uszkodzony terminal. Dlatego, jeśli zauważyłeś, że wielu klientów nie może zapłacić kartą, wówczas oznacza to, że problem może istnieć po stronie urządzenia.
• Brak połączenia z serwerem – kolejną przyczyną jest problem z połączeniem internetowym, spowodowany najczęściej brakiem zasięgu. Jak to sprawdzić? Obserwuj płatności dokonywane w danym punkcie przez innych klientów bądź zapytaj obsługę, czy jesteś jedyną osobą, która spotkała się z odmową płatności w danym czasie.
• Uszkodzona karta płatnicza – nasza karta mogła zostać uszkodzona lub wygięta. Dlatego, jeśli odrzucenie transakcji zdarzyło się więcej niż jeden raz, wówczas problem może istnieć po stronie karty.
• Awaria w banku – częstą przyczyną odmowy transakcji kartą są prace techniczne w banku. Dlatego, jeśli nie udało Ci się ustalić przyczyny odrzucenia płatności, skontaktuj się z infolinią banku. Najczęściej klienci dostają powiadomienia o awarii lub innych zakłóceniach ze strony banku.
• Przekroczenie limitu płatności kartą – wielu klientów często zapomina o limitach płatności. Pamiętaj, że możesz podwyższyć limit płatności kartą za pośrednictwem bankowości elektronicznej.
• Niewystarczające środki na koncie – nie masz włączonego debetu na koncie i Twoja płatność przekroczyła saldo? Transakcja może zostać odrzucona. Dlatego, aby uniknąć sytuacji związanej z odmową transakcji, regularnie monitoruj wysokość salda.
• Podejrzana płatność – jeśli dokonałeś transakcji kartą na wysokie kwoty pieniężne, wówczas bank może odrzucić płatność, uznając transakcję za podejrzaną. Bank rozwiązuje ten problem, identyfikując płatności.
• Nieprawidłowy kod PIN – często w pośpiechu wpisujemy błędny kod PIN. Dlatego, po odrzuceniu płatności zachowaj spokój i spróbuj po raz kolejny wpisać kod.

 

Jak rozwiązać problem?

 

Aby rozwiązać problem, warto ustalić przyczynę odmowy transakcji. Jeśli Twoja płatność kartą nie została zaakceptowana, sprawdź limity płatności oraz saldo i debet. Zweryfikuj również historię rachunku. Może dokonałeś płatności na wysokie kwoty i bank uznał transakcję za podejrzaną? Upewnij się również, czy problem nie istnieje po stronie terminalu lub połączenia internetowego. Najczęściej sprzedawca resetuje urządzenie. Pamiętaj również o prawidłowym wpisaniu kodu PIN. Jeśli pomylisz PIN za trzecim razem tego samego dnia, wówczas Twoja karta zostanie zablokowana. Przed wyjazdem do innego kraju, warto wziąć kartę kredytową.

 

Odrzucona transakcja to nie koniec świata!

 

Pamiętaj, że odrzucona transakcja to nie powód do paniki. Dlatego w takich przypadkach powstrzymaj lęk i sprawdź przyczynę odrzucenia płatności.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
edzia
edzia
2 lat temu

czesto tak sie zdarza a najczęsciej na kartach nestbanku blokuja i wydzwaniają do ciebie czy ty robiłąś tranzackę bo im się wydawało ze coś nie tak jest. Miałam tak kilka razy

Mateusz
Mateusz
2 lat temu

Bardzo często się to zdarza. Wtedy też najważniejsze, żeby nie panikować ją to zawsze robię, tak że blikiem przelewam z drugiego banku i jeszcze raz daje do terminala. Nieczęsto odrzucało za pierwszym razem.

Adam Ittrich.
Adam Ittrich.
2 lat temu

Warto nosić ze sobą dodatkowa gotówkę mi wiele razy terminal odrzucał transakcję. Dzięki temu, że miałem kasę w portfelu udało mi się zapłacić i w ogóle nie bałem się.

Krzysztof Zimnoch
Krzysztof Zimnoch
2 lat temu

Zdarzają się takie sytuacje w bankach mBank i nest bank. Wien cis o tym, bo miałem takie sytuacje i w końcu się wkurzyłem i z obu banków całkowicie zrezygnowałem teraz mam 2 konta w Ing bank śląski.

Janusz Bubel
Janusz Bubel
2 lat temu

Często się zdarza. Miałem takie sytuacje i jakoś udało się bardzo i zawsze też ja przy sobie noszę portfel z gotówka. Dużo ludzi w takiej sytuacji zaczyna bardzo mocno panikować i wtedy zaczynają denerwować.