Szybka pożyczka, a wezwanie na Policję

Szybka pożyczka, a wezwanie na Policję

Prasówki Promocja i polecane

Wszystkie informacje we wnioskach składanych przez internet muszą być zgodne z prawdą. Firmy pożyczkowe bardzo rzadko weryfikują miejsce zatrudnienia swoich klientów, niemniej jednak składanie nieprawidłowych informacji we wniosku o pożyczkę przez internet jest karalne.

W tym właśnie konkretnym przypadku chodzi o wyłudzenie. W ostatnich latach pojawiło się kilka informacji nie tylko w mediach społecznościowych na temat osób, które zaciągnęły kredyty na cudzy pesel. Niemniej jednak w obecnych czasach taka operacja graniczy wręcz z cudem. W pierwszej kolejności algorytm matematyczny sprawdza numer pesel danego klienta. Dokładnie mówiąc, pożyczki przez internet są obecnie bezpieczne. Taki algorytm wychwytuje wszystkie błędy w numerze wpisywanym na dedykowanej witrynie internetowej. Każdy obywatel naszego pięknego kraju ma swój numer, który składa się z jedenastu cyfr.

 

Wśród nich jest zawarta data urodzenia, płeć oraz suma kontrolna. Umieszczony na stronie prosty algorytm jest w stanie porównać ten numer z innymi wpisywanymi danymi i wykryć ewentualne błędy. Mimo niskich stóp procentowych pożyczki przez internet cieszą się dużym zainteresowaniem klientów. W końcu w Polsce, mimo niskiego bezrobocia nie wszystkim wystarcza pieniędzy na codzienne wydatki. Zwłaszcza niespodziewane awarie urządzeń gospodarstwa domowego lub samochodu mogą przysporzyć wielu nieprzyjemności. W dzisiejszym nieco zwariowanym świecie firmy, które oferują pożyczki przez internet, nie mają bezpośredniego dostępu do systemu PESEL.

Weryfikują swoich klientów z pomocą innych podmiotów. Bardzo często są to po prostu banki. W końcu biorąc szybką pożyczkę przez internet, trzeba mieć konto bankowe, ponieważ pieniędzy nie odbierzemy na poczcie w ciągu kilku minut. Każdy potencjalny klient podczas zakładania konta na portalu z chwilówkami musi je zweryfikować. Bardzo często jest przesłanie przelewu na kwotę kilku groszy. Wraz z przelewem firma dostawała dane właściciela konta bankowego i mogła je porównać z informacjami wpisanymi we wniosku. Chociaż obecnie tego typu kredytodawcy wykorzystują nowoczesne oprogramowanie.

Chodzi dokładnie o systemy automatyczne. W takim przypadku klient wyraża zgodę, aby program przeanalizował dane dotyczące konta bankowego. Pożyczkodawca przed udzieleniem pożyczki przez internet prosi klienta o dokonanie logowania do rachunku bankowego z poziomu konta na stronie internetowej danej firmy. W przypadku problemów ze spłatą wszystkie nieprawdziwe informacje mogą być wykorzystane przeciwko pożyczkobiorcy. Policja będzie musiała się wówczas zająć próbą wyłudzenia pożyczki. To właśnie dlatego każdy potencjalny nabywca takiego produktu musi podawać prawdziwe informacje na swój temat. Nie bez znaczenia jest w końcu miejsce pracy i stan cywilny.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments