Spowolnienie gospodarcze nie grozi Polsce bo nasze firmy mocno inwestują

Spowolnienie gospodarcze nie grozi Polsce bo nasze firmy mocno inwestują

Aktualności poradnik

Dziś opiszemy jak polskie firmy radzą sobie z recesją na rynku. Zapraszamy

Czy spowolnienie gospodarcze grozi Polsce? Podobno nie. Nasi rodzimy przedsiębiorcy mają pomysł, jak złagodzić skutki spowolnienia. Wyniki za rok 2018 i prognozy na rok 2019 wskazują na to, iż prywatne inwestycje będą miały na Polską gospodarkę bardzo pozytywny wpływ, co powinno złagodzić konsekwencje ewentualnego spowolnienia gospodarczego.

Polskie firmy mają zamiar w 2019 roku dużo inwestować. Mają one na celu rozwój linii produkcyjnych, maszyn, zatrudnienie wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników, rozwój technologii informatycznych oraz rozbudowę budynków produkcyjnych i biurowych. Te rewelacje wynikają z badania Grant Thornton. Ankietę przeprowadzono wśród 10000 przedstawicieli firm z 35 krajów świata. Objęła ona ponad 200 spółek z Polski. Wśród nich aż 58% polskich przedsiębiorców planuje inwestycje w park maszynowy. Jest to największy procent wśród 35 badanych krajów. Z tego samego raportu wynika, że aż 48% firm chce zainwestować w pracowników, 41% chce zainwestować w technologie informatyczne oraz 40% firm w badania i rozwój. Wszystkie badania wykazują, że prywatne inwestycje w obecnym roku będą miały pozytywny wpływ na gospodarkę, taki stan powinien Polsce pomóc ominąć kryzys.

Obecny stan i zapowiedzi to efekt działań przedsiębiorców w poprzednim roku. Wtedy też motorem napędowym gospodarki były inwestycje. Jeżeli obecne deklaracje przedsiębiorców się sprawdzą to możemy ze spokojem i optymizmem patrzeć w 2019 rok.

Nie od dziś wiadomo, że wzrost gospodarczy spowodowany przez inwestycje prywatne to najlepszy i najzdrowszy z możliwych sposobów rozwoju, w odróżnieniu od wzrostu opartego na konsumpcji, robieniu zapasów czy krótkotrwałym boomie inwestycyjnym. Należy tylko liczyć na to, że te plany firmy zrealizują, co spowoduje, że nasza gospodarka się dźwignie z kolan. Badania pokazują, że w latach 2017 – 2019 aż 11% procent firm inwestowało w rozwój, pracowników i technologie. To dobry kierunek i oby ten trend się utrzymał. Należy trzymać kciuki, bo wtedy jest szansa na rozwój, a w kraju który się rozwija to i zwykłym obywatelom żyje się lepiej.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments