Pożyczki przez internet, a zatrudnienie

Pożyczki przez internet, a zatrudnienie

Artykuł miesiąca

Prawie każdy klient, który planuje wziąć błyskawiczną pożyczkę, obawia się, że firma sprzedająca tego typu produkty zadzwoni do miejsca zatrudnienia. Z dalszej części tekstu można dowiedzieć się, jak chwilówki sprawdzają zatrudnienie przed rozpatrzeniem złożonego wniosku.

Czy firmy dzwonią do pracodawcy?

 

Prawie wszystkie firmy pożyczkowe wykorzystują kilka możliwości sprawdzenia informacji o dochodach swojego potencjalnego klienta. Obecnie pożyczki przez internet cieszą się przecież dużym zainteresowaniem. Podstawową formą jest poproszenie o przesłanie odpowiedniego zaświadczenia. Na podstawie wystawionego dokumentu pożyczkodawca stwierdza, gdzie klient pracuje i ile zarabia. Jednak ta metoda traci obecnie popularność. W końcu pożyczka przez internet musi być szybka. Uzyskanie takiego dokumentu jest przecież czasochłonne. Z uwagi na to klienci mogą zrezygnować z usługi danej firmy, zwłaszcza w przypadku niskiej kwoty. Właśnie dlatego firmy, które sprzedają szybkie pożyczki przez internet, poszukują szybszych sposobów weryfikacji sytuacji finansowej każdego klienta. Jednym z nieco nowocześniejszych sposobów jest przeprowadzenie rozmowy telefonicznej.

[wbsft type=”Oferta darmowych pozyczek”]

 

Wniosek przez internet i rozmowa telefoniczna

 

Rozmowa weryfikacyjna odbywa się bezpośrednio z klientem po wcześniejszym złożeniu wniosku przez internet. Dyspozytorzy bardzo często oddzwaniają w ciągu kilku minut. Jednak taki sposób również ma swoje wady. Rozmowa przez telefon nie pozwala dokładnie ocenić sytuacji finansowej. Ponadto nie każdy klient życzy sobie, aby jego numer był wykorzystywany w celach marketingowych. W dzisiejszych czasach najpopularniejszym sposobem weryfikacji dochodów jest analiza operacji na rachunku bankowym klienta. Jeśli klientowi potrzebna jest szybka pożyczka przez internet, w takim przypadku zobowiązany jest do przesłania wyciągów np. z trzech ostatnich miesięcy. Wszystko zależy od wymagań firmy. Takie dane umożliwiają rzetelną analizę sytuacji finansowej. Kredytodawca sprawdza, czy rachunki są płacone na czas i gdzie klient jest zatrudniony. W dzisiejszym świecie większość pracodawców przelewa wynagrodzenia na konta bankowe.

Czytelna umowa pożyczki

W celu przyspieszenia weryfikacji wniosków o pożyczki przez internet analizy coraz częściej przeprowadzane są automatycznie. Firmy wykorzystują nowoczesne oprogramowanie. Wszystkie niezbędne informacje będą wskazane w umowie. Dane osobowe klientów są oczywiście chronione, dlatego trzeba wyrazić zgodę na zastosowanie takiej metody. Taka zgoda nie musi być udzielona na piśmie. Bez najmniejszego problemu można ją zaakceptować i oznaczyć online. Reasumując wszystkie poszczególne czynniki, należy stwierdzić, że firmy pożyczkowe wyjątkowo weryfikują dane o zatrudnieniu klienta. Decydujące znaczenie dla nich ma poziom comiesięcznych dochodów klienta. Trzeba pamiętać mimo wszystko, że większość firm wymaga podania miejsca zatrudnienia we wniosku. Jeśli informacje będą nieprawdziwe, w przypadku braku spłaty zobowiązania klient może otrzymać wezwanie na policję w sprawie wyłudzenia pożyczki, czy też kredytu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments