Pożyczki poza bankowe

Pożyczki poza bankowe

Warto przeczytać

Pożyczka pozabankowa to jedna z form zaciągania kredytu, najczęściej przez Internet. Jak mówi sama nazwa, gotówka nie trafia do nas wprost z banku. Nie oznacza to jednak, że pomijając bank, możemy dowolnie spłacać raty zobowiązania.

Jak każdy kredyt, również w przypadku pożyczki poza bankowej, klient musi regularnie spłacać kolejne raty , w określonej wysokości i w terminie. Nie stosując się do warunków zawartych podczas zaciągania pożyczki klient naraża się na dodatkowe koszty i odsetki. W ostateczności sprawa niespłacanego zobowiązania może trafić na drogę sądową i spłata długu przybierze postać windykacji.
Przy zaciąganiu pozabankowej pożyczki ważne jest dokładnie zapoznanie się ze szczegółami umowy.

Na etapie jej zawierania można ustalić dogodny termin spłaty kolejnych rat i ich wysokość. Warto doczytać czy kredyt można spłacić wcześniej i czy w przypadku zdarzeń losowych możliwe jest chwilowe zawieszone spłaty. Ponieważ pożyczkę udzielają firmy pozabankowe, zazwyczaj odsetki są wyższe niż te, które oferują nam banki. Jednak duża konkurencja sprawia, że w ostatnim czasie takie kredyty cieszą się dużą popularnością.

W większości przypadków aby uzyskać pożyczkę wystarczy dowód osobisty i konto bankowe. Jako potwierdzenie tożsamości najczęściej wymagane jest dokonanie przelewu na rzecz firmy pożyczkowej, np. 1 grosza. Inną metodą autoryzacji jest specjalna aplikacja albo kontakt z kurierem, który potwierdzi dane zawarte we wniosku. Wszystkie formalności zostały ograniczone do koniecznego minimum. Gotówkę w instytucjach pożyczkowych mogą uzyskać nawet osoby, które nie mają stałego źródła dochodów a nawet posiadają zadłużenia w bankach.

Należy jednak pamiętać, że niezależnie od tego z jakiego źródła pożyczamy pieniądze, zawsze jest to zobowiązanie, które należy spłacić. Najlepiej zrobić to terminowo. Pamiętajmy, że kredytobiorca, który nie wywiązuje się z zawartych w umowie zobowiązań, traci wiarygodność w oczach banków i firm poza bankowych. Każdy kolejny kredyt będzie coraz trudniej otrzymać. Dłużnik trafi do Krajowego Rejestru Dłużników i ślad nieterminowej spłaty na długo w nim zostanie.

Więc prosta zasada „pożyczaj z głową” jest tu jak najbardziej na miejscu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adam Nóżka
Adam Nóżka
2 lat temu

Jest możliwe wziąć pożyczkę poza bankiem. Na przykład z internetu, ale trzeba bardzo uważać po w internecie jest naprawdę bardzo dużo oszustów, którzy wykorzystują. I niestety, ale ludzie się dają nabrać.

Piotr Chajzer
Piotr Chajzer
2 lat temu

Ja często brałem pożyczki pozabankowe i byłem bardzo zadowolony. Można wziąć przez internet, ale trzeba uważać, żeby się nie dać oszukać oszustom. Ja sam byłem bardzo blisko, żeby dać się oszukać na wielką kwotę. W końcu się udało.

Piotr z Dąbrowy Górniczej
Piotr z Dąbrowy Górniczej
2 lat temu

Można wziąć kredyt lub pożyczkę bez konta bankowego. Na przykład przez internet wszystko szybko można załatwić tylko przy braniu z internetu trzeba dokładnie wszystko czytać.

Cezary Kulesza
Cezary Kulesza
2 lat temu

Ja to często biorę pożyczki i kredyty przez internet. W dzisiejszych czasami można dostać kredyt bez konta, i to bez problemu tylko wiadomo, że przez internet trzeba dokładnie przeczytać umowę o warunki.

Szymon Marchwiński
Szymon Marchwiński
2 lat temu

Można wziąć kredyt bez konta bankowego. Dużo ludzi biorą przez internet i kasę mają tylko potem jest problem ze spłacaniem. Ja też brałem kredyt i pomału spłacam przez internet.

Jakub Wirski
Jakub Wirski
2 lat temu

Ja to szczerze zawsze brałem przez internet. Do dziś sobie chwalę bardzo, chociaż trzeba uważać, bo dużo oszustów jest w polskim internecie, którzy czekają, żeby wyłudzić od nas kasę.