Pożyczka od robota. Firma Provema wprowadza algorytm sztucznej inteligencji do dawania pożyczek.

Pożyczka od robota. Firma Provema wprowadza algorytm sztucznej inteligencji do dawania pożyczek

Pożyczkodawcy opinie Warto przeczytać

Pożyczka od robota? Czy to możliwe? Provema rewolucjonizuje rynek pożyczek.

Niedawno na rynku pożyczek pojawiła się nowa firma. Jest to Provema Sp. z o.o. Na rynku w roku pojawia się kilka nowych firm pożyczkowych i o ich debiutach nie pisze się za wiele. Co więc takiego robi wspomniana Provema, że warto wspomnieć o jej początkach? Mianowicie wykorzystuje algorytmy sztucznej inteligencji do udzielania pożyczek. Firma ta powstała w 2015 roku i jest ona w 100% polską firmą z siedzibą w Katowicach.  W ofercie Provemy mamy szybkie pożyczki internetowe. Pożyczki oferowane przez wspomnianą firmę cechują się bardzo szybką weryfikacją wniosków, zminimalizowaną do maksimum ilością formalności oraz możliwością otrzymania pożyczki na dowód osobisty. Dodatkowo Provema wyróżnia się przejrzystymi umowami i brakiem ukrytych opłat.

Ważną zaletą oferty Provemy jest to, że łączy ona zalety pożyczek od ręki z połączeniem zalet pożyczek ratalnych. To sprawia, że na rynku pojawiła się ciekawa i wyjątkowa propozycja dla wszystkich tych, co potrzebują małą kwotę z możliwością straty ratalnej tak, by nie obciążała ona budżetu domowego. Dodatkowo firma już na starcie korzysta z nowinek technicznych i to ujawnia się na każdym etapie starań klienta o pożyczkę. Po pierwsze cały proces wnioskowania o pożyczkę jest w całości on-line. Nowoczesne rozwiązanie pomaga wprowadzać na rynek doświadczony zespół pracowników. Nowinki i atrakcyjna oferta są niezmierne ważne na tym niezwykle ciężkim i konkurencyjnym rynku. Ważny jest też nieprzerwalny rozwój produktu oraz postęp technologiczny, który pozwala dotrzeć do co raz to większej rzeszy klientów.

Właśnie ten ciąg na postęp technologiczny doprowadził firmę Provema do wykorzystania na szeroką skalę sztucznej inteligencji. To przede wszystkim ona jest pomocna przy weryfikacji dowodów osobistych oraz skanów umów. Można z pewnością powiedzieć, że omawiana firma wykorzystuje rozwiązania unikalne na skalę światową. Mogą one zrewolucjonizować rynek finansowy i to nie tylko w Polsce. Wszystko zaczyna się w momencie, gdy klient przesyła skan dowodu i innych dokumentów. Algorytmy AI weryfikują przesłane dokumenty. Oko ludzkie na tym etapie jest zastępowane przez automat. Sprawdza on podpisy złożone na dokumentach. Weryfikuje, czy zostały złożone we właściwych miejscach, w odpowiedniej ilości i czy podpis nie widnieje w bazie firmy. Efektem weryfikacji jest wysłanie do ewentualnego przyszłego klienta informacji, co trzeba poprawić, jeżeli w ogóle trzeba. Zgodnie z tym co mówi w wywiadach prezes Provemy, firma na początku poszukiwała sytemu automatycznego skanowania i oceny wniosków. Były one bezskuteczne. Dlatego właśnie zespół ludzi zatrudnionych w firmie stworzył własny algorytm sztucznej inteligencji. Jeżeli AI nie rozpoznaje przesłanego dokumentu, to przesyła go do weryfikacji przez pracownika. AI cały czas się uczy i na obecnym etapie rozpoznaje 60% dokumentów. Ta technologia niesamowicie skróciła proces weryfikacji danych, a co za tym idzie przyznawania kredytu.

Zdaniem wielu fachowców rynek finansowy znajduje się obecnie w momencie przełomowego zwrotu. Potentaci, tacy jak Google, Amazon oraz Facebook inwestują obecnie dużo pieniędzy w algorytmy sztucznej inteligencji. W ten sposób chcą oni zmienić przyszłość, a dodatkowo przyczyniają się do rozwoju technologicznego. Obecne czasy przypominają rewolucję przemysłową z XIX wieku.

Provema ma zamiar dalej rozwijać technologię sztucznej inteligencji dla własnych potrzeb. Ma to w zamyśle firmy doprowadzić do znacznej poprawy jakości obsługi klienta. To wydaje się niemożliwe, ale pracownicy Provemy pracują nad technologią, która ma za pomocą jednego kliknięcia stwierdzić, czy klient jest zadowolony czy nie. Cały proces robiony przy pomocy BiGData. Proces obsługi będzie monitorowany, AI ma wybierać predyktor i to właśnie on ma przewidywać opinie klienta. Wszystko to jest robione dla poprawy jakości usług i osiągnięcia celu, jakim jest pełna satysfakcja klienta. Przy pomocy tego systemu klient będzie dostawał promocje i rabaty.

Osobiście uważam, że taki rozwój technologii podniesie jakość usług i doprowadzi do pełnej satysfakcji klientów. To spowoduje, że firma Provema wyprzedzi konkurencję o parę kroków na raz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments