Pożyczka na święta, czy odkładanie przez cały rok.

Pożyczka na święta, czy odkładanie przez cały rok.

Aktualności poradnik

Zbliżające się święta to raj dla firm pożyczkowych, bo wtedy ludzie są łatwo do namówienia na pożyczkę.


Święta, większość z nas czekam na święta Bożego Narodzenia cały rok, są też tacy co chętnie ominęli by te święta. Gdy się na kochająca rodzinę to te święta są magiczne, a gdy się jest samemu to popada w tzw. doła i nic go nie cieszy.

Wigilia to czas radości i nikt nie powinien być sam, dlatego jeśli w Twoim otoczeniu ktoś mieszka sam, nie wstydź się podejść do takiej osoby i zaprosić do siebie na ten wigilijny czas. Pamiętam jak u nas na wigilii był sąsiad, było milo, tyle się mówi i tym jednym wolnym nakryciu.

Ciebie to nic nie kosztuje a taka osoba choć na chwilę poczuje się lepiej, poczuje się jak w rodzinie, której jej brak. Wigilia to nie tylko czas uroczystej kolacji to też czas na prezenty. Teraz w telewizji aż chichy o tym by zaciągnąć pożyczkę na święta, moim zdaniem pożyczka to już konieczność i powinna wyniknąć z potrzeby jej wzięcia a nie że reklama nam to sugeruje. Zamiast brać pożyczkę na święta by każdego obdarować prezentami, to lepiej zacząć samemu odkładać pieniądze na prezenty, bo inaczej patrzymy jeśli wiemy że prezenty są kupione za nasze pieniądze niż za pożyczone które potem spłacamy latami.

Ja osobiście nigdy nie brałam i nie mam zamiaru brać pożyczki by komuś sprawić jakiś prezent, wolę od dawna zacząć oszczędzać, niż później użerać się z jego spłacaniem. Są osoby które jeszcze jednej pożyczki nie spłacili a już mają następną, bo wpadli w spirale pożyczkową. Lepiej zrobić skromniejsze święta, niż później spłacać cały rok, to co trwało zaledwie trzy dni.

Pamiętajcie, że najlepsze prezenty to te dane od serca a nie te które kosztowały najdłużej w sklepie. Chociaż najlepszym prezentem jest czyjąś obecność a nie jakaś rzecz materialną. Rzecz może się zniszczyć, ale kupisz sobie nową, a osoba może umrzeć i już nigdy jej nie zobaczysz, więc lepiej patrzeć na te święta jak na spędzenie czasu z bliskimi ,a nie jak na czas na prezenty.

Wracając do tematu samotnych osób w ten magiczny wieczór, to czas na zgodę na to by zapomnieć choć na chwilę o tym co było, a wydarzyć się nie powinno, dlatego jeśli jesteście z kimś pokłóceni to to jest właśnie czas do przeprosin, bo jak nie teraz to kiedy ? Lepiej pogodzić się na święta i spędzić je radośnie niż w gniewie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kacper Weier
Kacper Weier
2 lat temu

Ja tam oszczędzam przez cały rok. Ponieważ nie chce brać kredytów i pożyczek na święta i potem jeszcze to spłacać. Wiele osób przez cały rok nie oszczędza, a potem biorą kredyty i mają problemy finansowe, które muszą po świętach spłacać.

Marian Złotek
Marian Złotek
2 lat temu

Ja raz w życiu wziąłem, bo w tym roku podwyżki i na prezenty nie starczyło. Ale uważam, że powinno się odkładać przez cały rok, żeby potem mieć, bo tak brać pożyczkę na święta, a potem tak spłacać to nie bardzo w tym roku będę musiał.

Mateusz Lewandowski
Mateusz Lewandowski
2 lat temu

Ja uważam, że lepiej przez cały rok zbierać. Ponieważ, po co brać kredyt na świętach, a potem po świętach oddawać, i to jeszcze więcej. Ja zawsze zbieram przez cały rok i chowam na koncie paypal, żeby tych pieniędzy nie wydawać, bo czasem korci.