Pożyczka na remont domu – jaka będzie najlepsza?

Pożyczka na remont domu – jaka będzie najlepsza?

Artykuł miesiąca poradnik Prasówki

Dom jest miejscem, do którego każdy z nas chętnie wraca, w związku z czym należy o niego dbać po to, aby czuć się w nim komfortowe i swobodnie. Każdy budynek mieszkalny z upływem lat wymaga pewnych renowacji oraz unowocześnień. Nawet osoba, która wyjątkowo dba o porządek zdaje sobie sprawę z tego, że samo sprzątanie nie wystarcza. Każde – nawet najczystsze mieszkanie wymaga malowania lub wymiany podłogi, drzwi lub okien – w zależności od doraźnych potrzeb. Zaiste, że są to duże wydatki, najczęściej nieuwzględnione w domowym budżecie. Mogą one opiewać na kwotę od 5 nawet do 50 tys. zł. Skąd więc uzyskać środki potrzebne na renowację, bądź remont domu, czy też mieszkania? Idealnym rozwiązaniem jest zaciągnięcie kredytu bankowego lub szybkiej pożyczki.

 

Pożyczka na remont, a kredyt bankowy – co wybrać?

 

Kredyt bankowy to finansowanie tańsze niż pożyczka gotówkowa. Całkowity koszt do spłaty zobowiązania w przypadku kredytów jest zdecydowanie mniejszy. Kredyty bankowe są jednak bardziej restrykcyjne, zwłaszcza, że banki dokonują całościowej oceny sytuacji finansowej klienta. W przypadku nowych klientów, nieznanych bankowi jest to dość czasochłonne zajęcie. Biorąc pod uwagę tą okoliczność, każda osoba, której zależy na uzyskaniu finansowania w jak najkrótszym czasie powinna zdecydować się na zaciągnięcie pożyczki, a nie kredytu bankowego. Pożyczka to produkt oferowany przez firmy z sektora pozabankowego. Pomimo hasła „pożyczka na remont” nie jest wymagane przedstawienie żadnego szczegółowego kosztorysu, czy harmonogramu prac budowlanych. Pożyczkobiorca może więc wykorzystać pozyskane środki na dowolnie wybrany przez siebie cel – niekoniecznie związany z remontem.  Kolejną zaletą pożyczki na remont jest minimum formalności. Większość firm pożyczkowych proponuje finansowanie bez przedstawiania dokumentów dochodowych. Natomiast w przypadku kredytu bankowego kwestią obligatoryjną pozostaje sprawdzenie historii kredytowej oraz badanie ryzyka związanego z udzieleniem finansowania. Nie zawsze te testy wychodzą pozytywnie, czego kredytobiorca musi mieć świadomość. Pożyczki charakteryzują się zdecydowanie większą przyznawalnością.

 

Pożyczka na remont domu – dlaczego warto ją zaciągnąć?

 

Jakie cechy powinna mieć pożyczka na remont domu? Jakimi przesłankami kierować się przy jej wyborze? Na wstępie warto podkreślić, że decydując się na remont należy działać szybko i nie bać się podejmowania zdecydowanych kroków, jakimi jest uzyskanie dodatkowego finansowania. W dobie pandemii oraz wysokiej inflacji wszelkie koszty związane z zakupem materiałów budowlanych rosną w zatrważającym tempie. Należy do tego również dodać koszt zatrudnienia profesjonalnej ekipy remontowej. Jednorazowy wydatek w kwocie kilkudziesięciu tysięcy złotych jest trudny do udźwignięcia – nawet dla osoby posiadającej oszczędności. W związku z powyższym warto sięgnąć po dodatkowe finansowanie w postaci pożyczki na remont. Idealna pożyczka na remont powinna być posiadać dwie kluczowe cechy, na które zwraca uwagę większość konsumentów. Pierwszą z nich jest całkowity koszt pożyczki, czyli kwota, którą pożyczkobiorca musi oddać firmie, od której otrzymał finansowanie. Na całkowity koszt kredytu składają się: odsetki, prowizja oraz ubezpieczenie. Poszukując najtańszego kredytu warto zwracać uwagę na RRSO wyrażające całkowity koszt zadłużenia. Drugą, choć niemniej istotną cechą korzystnej pożyczki remontowej jest kwestia bezpieczeństwa. Chodzi o wysokość miesięcznej raty. Pożyczkobiorca przed wyborem najbardziej odpowiedniej opcji dla siebie musi wziąć pod uwagę stałe wydatki w swoim miesięcznym budżecie i przemyśleć, ile będzie w stanie przeznaczać na ratę. W przypadku gruntownego remontu lub całkowitej renowacji domu najlepiej wybrać długi okres spłaty, który w przypadku pożyczki na remont może wynieść nawet 60 miesięcy – tj. pięć lat.

 

Co można sfinansować pożyczką na remont?

 

Pomimo specyficznej nomenklatury, żadna z firm pozabankowych nie wymaga przekładania dokumentacji, która świadczyłaby o przeznaczeniu uzyskanych środków na remont. Innymi słowy, pożyczkobiorca może dokonać renowacji domu, remontu mieszkania lub dokonać jakiegokolwiek zakupu. Cel pożyczki jest całkowicie dowolny.

 Kwota pożyczki na remont

 

Instytucje pozabankowe prześcigają się w proponowaniu korzystnych rozwiązań swoim klientom. Niektóre z nich proponują finansowanie w kwocie do 60 000 zł. Uzyskanie takiej pożyczki wystarczy na przeprowadzenie gruntownego remontu całego mieszkania. Natomiast jeśli chodzi o mniejsze przedsięwzięcia, takie jak: położenie paneli, czy pomalowanie ścian llepszą alternatywą wydają się być szybkie kredyty w formie chwilówek. Są one dostępne od ręki, przy czym warto podkreślić, że pożyczkobiorca może uzyskać maksymalnie 5000 zł. Jak sama nazwa wskazuje „chwilówki” charakteryzują się krótkim okresem spłaty. Najlepiej sprawdzą się w przypadku osób z wysokim dochodem, który pozwala na spłatę zadłużenia w wymagalnym, maksymalnie 65-dniowym okresie.

 

W jaki sposób znaleźć odpowiednią ofertę pożyczki na remont domu?

 

W związku z szeroką gamą ofertową firm pożyczkowych, potencjalny klient potrzebujący dodatkowego finansowania stoi przed trudnym zadaniem. Nie znając branży, ciężko mu będzie wybrać najlepszą ofertę pożyczki na remont. W związku z powyższym warto sięgnąć po fachową pomoc w postaci internetowej porównywarki pożyczek. Znajdują się w niej wszelkie niezbędne informacje związane z kosztem pożyczki, wysokością raty, jak również maksymalnym okresem spłaty. Każda porównywarka zawiera także informacje na temat RRSO pożyczki. Decydując się na konkretną ofertę należy zapoznać się z umową, zwracając uwagę na jej prostą konstrukcję pozbawioną kruczków prawnych. Zdecydowana większość firm pożyczkowych umożliwia zaciągnięcie pożyczki on-line. Aby uzyskać finansowanie wystarczy podać swoje dane personalne: imię, nazwisko, adres, PESEL oraz numer dowodu osobistego. W przypadku wyższych kwot należy również zamieścić dane na temat uzyskiwanego dochodu. Po uzyskaniu pozytywnej decyzji środki są przelewane na konto pożyczkobiorcy.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Damian Miller
Damian Miller
2 lat temu

Ja ostatnio wziąłem pożyczkę na remont domu w moim Ing. Jestem bardzo zadowolony, bo mam teraz bardzo dobrze wyromontowane mieszkanie. No niestety teraz muszę pożyczkę spłacać. Wiele osób bierze pożyczki na remont, a potem muszą spłacać tak jak ja.

Konrad Dudkowski
Konrad Dudkowski
2 lat temu

Kredyt hipoteczny najlepiej zaciągnąć w banku. Ja ostatnio brałem kredyt na 5000 złotych w Ing Bank Śląski i jestem bardzo zadowolony z umowy teraz sobie spokojnie spłacam. Sporo osób bierze kredyt na swoje różne potrzeby.

Kuba Łokietek
Kuba Łokietek
2 lat temu

Ja na remont domu brałem pożyczki z internetu. Podpisałem umowę na kwotę 5000 tysięcy złotych i szybko kasa pojawiła się na moim koncie bankowych. Trzeba pamiętać o tym, a żeby biorąc pożyczkę przez internet nie dać się oszukać.

karola
karola
2 lat temu

Moim zdaniem warto przynajmniej można cieszyc się ze swojego wymarzonego domu szybciej, a nie męczyć się u teściów. Ja nie żałuje swojej decyzji. Nie warto marnować sobie życia.

dami
dami
2 lat temu

bardzo ciekawy artykuł

Adam Morkiewicz
Adam Morkiewicz
2 lat temu

Ja brałem pożyczkę na remont domu. Kredyt wzięty był w banku mBank formalności załatwione do 15 minut, a potem na koncie bankowym pojawiła się kasa. Byłem bardzo zadowolony i remont zrobiłem.

Jacek Kurowski
Jacek Kurowski
2 lat temu

Ja telefon zgubiłem pamiętam to dobrze. Ale to już było bardzo, bo aż w 1999 roku to był stary telefon. Byłem na policji i w końcu go znaleźli, ale tak długo szukali do dziś go mam w szafce leży. Teraz to ja mam już Smartphone.

Izabela L.
Izabela L.
2 lat temu

Jakiś czas temu wzięłam szybką pożyczkę bo czekały mnie szybkie niespodziewane wydatki, jak szybko wzięłam tak szybko oddalam. Na szczęście nie miałam problemów by dostać pozyczke, niestety zalalam sąsiada a ten zadał zapłaty za uszkodzone straty.

Izabela L.
Izabela L.
2 lat temu

Mi przydał by się remont, ale chyba wolę przyoszczedzic niż pakować się w pożyczki.