poczta kurier

Poczta kurier Bełchatów zamów online

Łódzkie

Z powodu rosnącego tempa życia i dużej popularności płatności przez internet, coraz chętniej korzystamy z usług firm przewozowych. Obecne na rynku oferty kuszą nas korzystnymi cenami i szybkimi terminami dostarczenia. Wysyłanie przesyłek z Poczta kurier Zelów zamów online może być naprawdę łatwe i naprawdę może ułatwić nam życie. Co warto wiedzieć o nadawaniu przesyłek przez firmę kurierską? Jakie mogą być plusy takiego rozwiązania? A także jakie błędy zdarzają się przy nadawaniu przesyłek?

Poczta kurier Zelów zamów online

Małe przesyłki

zamów kuriera

Najczęściej nadawane przesyłki, to te o niewielkich gabarytach. Chociaż dostarczenie ich samemu na pocztę może nie jest, aż takie trudne, jednak możliwość odebrania ich z naszego mieszkania przez kuriera sporo ułatwia. Oszczędzamy przy tym czas oraz swoje nerwy, bo oczekiwanie w kolejkach na poczcie nigdy nie jest przyjemne. Wysłanie małej paczki to jedynie kilka etapów, najpierw trzeba złożyć zlecenie na kuriera, zapakować przesyłkę zgodnie z wytycznymi a następnie czekać aż Poczta kurier Zelów zamów online zjawi się pod naszymi drzwiami.

Firma kurierska miasto ma możliwość przejąć od nas paczkę nawet tego samego dnia, jeśli zrobiliśmy zamówienie rano, lub dnia kolejnego. Będzie mieć to znaczenie zwłaszcza jeśli zależy nam na dostarczeniu przesyłki do celu na czas. Zwyczajowo moment dowiezienia przesyłki wynosi 24 godziny w nadchodzącym dniu pracującym.

Wysyłka wielu paczek

Kiedy jesteśmy średnim przedsiębiorcą i nadajemy wiele paczek miesięcznie możemy skorzystać z oferty wysyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwoli to ograniczyć liczbę dokumentów. Poza tym mamy wtedy szansę wystawienia faktury zbiorczej pod koniec miesiąca.

Przy pakowaniu tak wielu paczek z pewnością dostrzeżemy też korzyść z przejmowania ich przez kuriera bezpośrednio z naszego miejsca zamieszkania. Zaniesienie ich za każdym razem do placówki pocztowej zajęło by wiele czasu oraz wymagało od nas wysiłku, zwłaszcza jeślipaczki dużo ważą. Poza tym cena przesyłek hurtowych okazuje się korzystniejsza niż opłata za każdą z paczek z osobna. Jeśli więc potrzebujemy nadawać znaczące ilości przesyłek powinniśmy skorzystać z oferty przesyłek hurtowych.

Przewóz palet

A co wtedy, jeśli produkt który musimy przesłać zajmuje bardzo dużo przestrzeni i dużo waży? Ekonomicznym rozwiązaniem może być wysłanie go na palecie. Firma kurierska miasto proponuje nam przewóz towaru do 500 kg. Nadanie palety nie różni się zbytnio od przesłania normalnej przesyłki. Także musimy złożyć zamówienie, zapakować paczkę i umożliwić kurierowi odbiór. Z racji na gabaryty przesyłki musimy ułatwić podjazd dla samochodu ciężarowego do spotu składowania pakunku.

Warto pamiętać, że wyliczając wymiary przesyłki i masę musimy wziąć pod uwagę paletę. Przeciętna euro-paleta waży około 25 kg i liczy mniej więcej 15 cm wysokości. Poza tym drewniane palety mogą zmienić swoją masę pod wpływem wody, w związku z tym rozsądniej jest nie zbliżać się do maksymalnej wagi przesyłki. Dobierając paletę na której wyślemy produkty, dowiedzmy się czy będzie ona w zadowalającym stanie. Zepsuta paleta nie może stwarzać wystarczającego zabezpieczenia i towary na niej mogą zostać zniszczone. Kiedy zostanie stwierdzone, że paleta nie była cała w momencie wysłania przesyłki, możemy mieć problem z uzyskaniem odszkodowania za zniszczenia.

Najczęstsze zasady nadawania przesyłek

Każda firma kurierska miasto miewa swoje wewnętrzne zasady odnośnie wymiarów, zabezpieczenia przesyłek i kontaktu z kurierem. Dlatego dobrze jest przeanalizować je przed złożeniem zamówienia. Najważniejszą rzeczą przy pakowaniu przesyłki jest właściwe jej zabezpieczenie. Jest to uzależnione od zawartości przesyłki i jej rozmiarów. W przypadku palet zazwyczaj wystarczy owinięcie jej folią lub zabezpieczenie towaru odpowiednimi pasami. Mniejsze przesyłki z kruchą zawartością będą wymagały uszczelnienia, które będzie niwelowało pojawiające się wstrząsy. Oczywiście Poczta kurier Zelów zamów online dba żeby wszystkie paczki były traktowane z uwagą, jednak musimy pamiętać, że w trakcie przewozu nasza przesyłka może się przewracać lub zostać przyciśnięta przez inne paczki.

Kolejną rzeczą o której sporo osób zapomina jest wydrukowanie listu przewozowego. Poczta kurier Zelów zamów online odbierając przesyłkę musi też ten list przewozowy dostać ,więc jeśli nie wydrukowaliśmy go z wyprzedzeniem, musimy to zrobić kiedy kurier już oczekuje. W związku z tym wydłużamy czas odbioru przesyłki i w skali całego dnia, może zdarzyć się, że pracownik firmy kurierskiej nie da rady do kogoś dojechać. Dlatego powinniśmy myśleć nie tylko o nas samych, ale także o pozostałych korzystających z oferty Poczta kurier Zelów zamów online .

Zobacz również poczta Kurier