Operator a numer telefonu

Operator a numer telefonu

Prasówki

Od pewnego czasu operatorzy telefonii komórkowej dają możliwość zmiany operatora przy jednoczesnym zatrzymaniu własnego dotychczasowego numeru.

Operator a numer telefonu

Możemy w takim przypadku łatwo przejść do sieci oferującej nam lepsze warunki, bez konieczności uprzedzania bliskich o nowym numerze.

Usługa taka chwilami precyzowana jest także jako MNP – Mobile Number Portability. Częścią numeracji telefonicznej umożliwiającym lokowanie numerów między operatorami jest tzw. numer routingowy (NR NP).

Skłonność ta jednak rozpoczyna problem z odpowiednim dostrzeżeniem opłat połączenia z określonym numerem. Z tego powodu coraz bardziej zadajemy sobie pytanie „jaki operator usługuje konkretny numer”?.

Operator a numer telefonu
Operator a numer telefonu

Niegdyś kłopot określenia operatora nie istniał. Trzy pierwsze cyfry numeru obwieszczały o tym w jakiej sieci się on znajduje. Obecnie w ten sposób nie da się otwarcie stwierdzić, jaki operator obsługuje dany numer.

Zobacz  też rejestracja numeru prepaid online

Stawki za połączenia, SMSy oraz MMSy odróżniają się wielokrotnie w zależności od operatora docelowego.

Jak utwierdzić się w jakiej sieci jest numer, do którego mamy zamiar zadzwonić?

Dużo stron internetowych oddaje swoje usługi w poznaniu operatora danego numeru. Trzeba wpisać numer i już wiemy do jakiej sieci należy.

Zobacz również Tanie tablety

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments