Kto ma większe szanse na kredyt gotówkowy – osoba na etacie czy na działalności gospodarczej?

Kto ma większe szanse na kredyt gotówkowy – osoba na etacie czy na działalności gospodarczej?

Promocja i polecane

Wielu z nas nie pracuje na etacie, lecz prowadzi własną działalność gospodarczą. To nie lada wyzwanie wymagające ogromnego nakładu pracy, ale również szeregu inwestycji. Oprócz tego musimy także pamiętać o wydatkach w życiu prywatnym. Warto się wówczas wspomóc kredytem gotówkowym.

Uzyskanie takiego kredytu wymaga spełnienia określonych wymagań przez bank. Nie zawsze droga do uzyskania dodatkowych środków w tej formie jest łatwa. Warto się zatem w odpowiedni sposób do tego przygotować.

Jak wnioskować o kredyt, gdy prowadzimy działalność gospodarczą?

Wnioskowanie o kredyt dla jednoosobowej działalności gospodarczej jest trudniejsze niż przy pracy na etacie. Bank przy badaniu zdolności kredytowej bierze bowiem w takim przypadku nie tylko nasze zobowiązania prywatne, lecz również firmowe, nawet jeśli przeznaczamy je na prowadzenie naszego biznesu. Dlatego decydując się na wnioskowanie o kredyt gotówkowy, powinniśmy sprawdzić, czy:

– osiągamy regularne dochody,

– nie mieliśmy okresów zawieszenia działalności gospodarczej,

– nie mamy opóźnień w spłacie bieżących zobowiązań (nie tylko tych podatkowych i ZUS-owskich, lecz również w stosunku do naszych kontrahentów),

– nie mamy innych kredytów, które wpływałyby znacząco na wysokość naszej zdolności kredytowej.

Jeśli odpowiemy twierdząco na powyższe pytania, nie powinniśmy mieć problemu z uzyskaniem kredytu gotówkowego. Obecnie o kredyt gotówkowy dla przedsiębiorców możemy się ubiegać, nie tylko udając się do stacjonarnej placówki banku, lecz również bez wychodzenia z domu. Wówczas wypełniamy odpowiedni formularz online, a swoją tożsamość potwierdzamy za pomocą przelewu zwrotnego na kwotę 1 złotego. W każdym z tych dwóch przypadków musimy jednak pamiętać o przygotowaniu określonych dokumentów potwierdzających nasze dochody i wydatki. Akceptowalne formy dokumentacji mogą się różnić w zależności od banku.

Gdzie znaleźć najlepszy kredyt gotówkowy dla przedsiębiorców?

Poszukując najlepszego kredytu gotówkowego dla przedsiębiorców, powinniśmy zwrócić uwagę na porównywarki kredytów online. Wpisując w nie kwotę i liczbę rat spłaty, znajdziemy oferty, które spełnią nasze oczekiwania względem wysokości raty kredytowej, jak i szeregu innych warunków opisanych w podpunktach. Wśród banków, które wyróżniają się szczególnie względem propozycji kredytowej dla przedsiębiorców, znajduje się Santander Consumer Bank – bank od kredytów. Dostępny tutaj Mistrzowski kredyt gotówkowy pozwala na uzyskanie pokaźnej sumy dodatkowych środków (do 35.000 zł dla nowych i nawet do 100.000 dla stałych klientów), przy korzystnym oprocentowaniu stałym lub zmiennym. To dlatego na ten kredyt postawiło już niemal 13,5 mln klientów indywidualnych, jak i prowadzących działalność gospodarczą. Ponadto, jeśli chodzi o dokumentację niezbędną do uzyskania kredytu, Santander Consumer Bank – bank od kredytów jest w tej kwestii dość elastyczny. Możemy przedstawić tutaj jeden z całej grupy dokumentów, wśród których znajdują się m.in. zaświadczenie z Urzędu Skarbowego o dochodach/przychodach, zestawienie sporządzone z KPiR lub wydruk KPiR wystawione przez osobę uprawnioną do składania oświadczeń w naszym imieniu, Rachunek Zysków i Strat, Bilans z Księgi, przekazy pocztowe, wyciągi lub zaświadczenia potwierdzające wpłatę zaliczki na podatek dochodowy w ostatnich 6 miesiącach (raz na 3 miesiące lub 3 razy w ciągu 6 miesięcy).

Musimy jedynie pamiętać o tym, że aby uzyskać kredyt gotówkowy, okres prowadzenia przez nas działalności gospodarczej nie może być krótszy od 6 miesięcy. Bank wymaga dodatkowo udokumentowania wpływów lub przychodów minimum raz na 3 miesiące w okresie ostatniego półrocza.

Źródła:

https://www.totalmoney.pl/artykuly/kredyt-gotowkowy-dla-osob-prowadzacych-jednoosobowa-dzialalnosc-gospodarcza

https://www.bankier.pl/smart/jak-otrzymac-kredyt-goto-wkowy-dla-prowadza-cych-dzialalnos-c-gospodarcza