Ranking kredytów konsolidacyjnych

Kredyty konsolidacjne

Jak widać, na rynku można znaleźć naprawdę wiele ofert, a te, które zaprezentowaliśmy, to zaledwie kilka z nich. Jednak zdaje nam się, że są one najkorzystniejsze, zwłaszcza dla osób, które na chwilę obecną potrzebują dobrego kredytu z zaufanego źródła.

Przez ostatnie pół roku okazało się, że oferta Pekao wciąż plasuje się na pierwszy miejscu mimo zmian, jakie miały miejsce na rynku kredytów gotówkowym. Nie chodzi tutaj tylko o niski poziom kosztów (RRSO = 8,97%), ale także wysoki limit pożyczanej kwoty (nawet go 200 tys. zł), a także długi okres spłaty (do 10 lat). Do tego nie wymagane są dodatkowe ubezpieczenia, a samą kwotę pożyczki można otrzymać w ciągu jednego dnia. Właśnie to wszystko wpłynęło na nasz wybór tej oferty.

Należy jednak zauważyć, że pozostałe oferty także są całkiem dobre i na pewno przyciągną uwagę niejednego klienta, który potrzebuje nieco innego rozwiązania. Pragniemy także zwrócić uwagę na to, że przez kolejne miesiące ranking może ulec zmianie i okaże się, że inne oferty będą o wiele bardziej opłacalne. Warto zatem na bieżąco przeglądać oferty, a my postaramy się stworzyć kolejny aktualny ranking, w którym zaprezentujemy następne najlepsze naszym zdaniem oferty.

Wybierz suwakiem jaką kwota i na jaki okres potrzebujesz. Po wyświetleniu Ofert kliknij w wybraną ofertę i dokonaj złożeni wniosku i rejestracji:

 

[wbsft type="porównywarka chwilówek"]

Pożyczki polecane

Sprawdź pożyczki jaki dla Ciebie polecamy 

[wbsft type="ranking popularnych"]

Poradniki

Zmiany w świecie kredytów

Trzeba zauważyć, że świat ekonomii nie stoi w miejscu. Wciąż się zmienia, niektóre kwoty się zwiększają, inne zmniejszają. Pieniądz nie stoi w miejscu. Dlatego także stopa procentowa NBP może ulec zmianie. Dopóki spada, klienci mają z tego korzyści, ale gdy nagle wzroście, rata kredytu także wzrasta, a nikt nie chce właśnie takiej sytuacji. Wpływa to bowiem nie tylko na nowe kredyty i pożyczki, ale także na te starsze, które ludzie zaciągnęli parę lat wcześniej. I to bez względu na to, czy pożyczka została zaciągnięta w banku czy w instytucji pozabankowej. A kolejne zmiany i wzrosty polskich stóp procentowych czają się już za rogiem, dlatego warto się do tego odpowiednio przygotować.

Niektórzy posiadają przynajmniej kilka kredytów i pożyczek na różne kwoty, co w sumie dają całkiem sporą miesięczną ratę do opłacenia. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem wydaje się konsolidacja zobowiązań, dzięki której można zmniejszyć miesięczne wydatki, choć ostatecznie cała kwota do zapłaty będzie znacznie większa.

Na naszej stronie postanowiliśmy przyjrzeć się lepiej poszczególnym ofertom konsolidacyjnym i przekonać się, która z nich jest najlepsza dla naszych klientów. Zdajemy sobie sprawę, że nie ma ich za wiele, ale na pewno niektóre z nich szczególnie przyciągną uwagę osób, które są zadłużone, mają na karku wiele zobowiązań i szukają dla siebie dobrego rozwiązania, dzięki któremu o wiele łatwiej będzie im sobie poradzić z danym zobowiązaniem. Największym zainteresowaniem pewnie cieszą się oferty, które pozwalają na dodatkowe pożyczenie pieniędzy bez większego problemu.

Ranking kredytów konsolidacyjnych

Tak samo jak w innych rankingach, w tym także wzięliśmy pod uwagę pięć najlepszych bankowych propozycji. Było to spowodowane tym, że większość klientów wybiera kredyty gotówkowe i konsolidacyjne, biorąc pod uwagę najlepsze kosztowo propozycje. Spodziewany koszt konsolidacji jest oczywiście bardzo ważny, ale oprócz niego warto także uwzględnić inne kryteria. Jedną z istotnych kwestii jest możliwość pożyczenia środków na długi okres, gdyż takie rozwiązanie obniża łączny poziom konsolidowanej raty. Warto pamiętać, że pożyczkę konsolidacyjną na dłużej i tak można przedterminowo spłacić (zwykle bez znaczących kosztów). Ważną kwestią wydaje się także: maksymalna wartość kredytu konsolidacyjnego oraz możliwość wnioskowania o niego online i opcja pożyczenia dodatkowych pieniędzy.

Kto zwyciężył w rankingu Kredytomarketu?

Podczas tworzenia marcowego rankingu kredytów konsolidacyjnych zwróciliśmy szczególną uwagę na pożyczkę z Pekao. Było to najlepsze rozwiązanie pod wieloma względami, o czym wtedy dokładnie pisaliśmy. Po upływie tych miesięcy nie zmieniamy naszego zdania i nadal uważamy Bank Pekao za najlepszy wybór, gdy chodzi o pożyczki konsolidacyjne. Jest to związane przede wszystkim z tym, że pożyczka w tym banku jest konkurencyjna w porównaniu z innymi, jakie można znaleźć na polskim rynku kredytów gotówkowych. Jeśli ktoś pożyczy pieniądze z banku Pekao (a wydatki będą stanowić do 25% konsolidowanej sumy), to prowizja przygotowawcza od 10 000 zł będzie miała zerową stawkę. Mówiąc prościej, jedynym kosztem pożyczki konsolidacyjnej, jakie będzie ponosił klient, będzie oprocentowane równe 7,20%. Dodatkowo Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi zaledwie 7,44 %. To najwyraźniej wskazuje, jak niskie są koszty pożyczki konsolidacyjnej w tym banku. Właśnie dlatego tak wielu klientom opłaca się sięganie po oferty w Pekao. Jednak to nie wszystkie zalety pożyczki konsolidacyjnej z Pekao, o których warto dzisiaj wspomnieć. Ponadto można rozłożyć swoją spłatę pożyczki nawet na 10 lat (120 miesięcy). Dodatkowo bank pozwala na rozpoczęcie spłat rat pożyczki dopiero od trzeciego miesiąca od udzielenia pożyczki, co także jest dobrym rozwiązaniem dla niejednej osoby. Dzięki temu można odłożyć spłacanie kredytu na czas po świętach i Nowym Roku, gdy nie będzie już tych wszystkich świąteczno-noworocznych wydatków, na które trzeba było przeznaczyć pieniądze. Jednak należy też zauważyć, że taka karencja nie jest wcale obowiązkowa. Klient sam decyduje czy pragnie przesunąć swoją spłatę należności, czy raczej woli od razu zabrać się za opłacanie kredytu, jaki wziąć. Kolejną zaletą tej pożyczki konsolidacyjnej jest to, że wszystkie formalności można załatwić z domu, a to oznacza, że nie musimy nigdzie jechać. Wystarczy dostęp do internetu lub posiadanie telefonu komórkowego. Można bowiem skorzystać z bankowości internetowej lub infolinii banku, dzięki czemu uzyskanie pożyczki jest łatwe i szybkie.

Kto zajął kolejne miejsca w rankingu?

Oferta Pekao, choć naprawdę wspaniale się prezentuje, nie jest jedyną, o której dzisiaj chcieliśmy wspomnieć. Trzeba przyznać bowiem, że na rynku kredytów konsolidacyjnym znajdziemy także inne banki, do których można zwrócić się w tej kwestii i liczyć na dobrze i szybkie rozwiązanie sytuacji pożyczki. W każdym razie ciekawą opcją jest też oferta BNP Paribas. Tutaj bowiem możemy liczyć na to, że nie będzie naliczana prowizja przygotowawcza. Bank kieruje swoją ofertę szczególnie do tych, którzy konsolidują niskie długi i którym zależy na stałym oprocentowaniu (w tym banku wynosi ono 7,20%). Do tego BNP Parin konsoliduje kwoty do 200 tys zł, podobnie jak Pekao, a do tego umożliwia pożyczanie na dowolny cel. Okres spłaty za to wynosi do 10 lat. Inną wartą uwagi ofertą jest ta proponowana przez Santander Banku Polska. Już od dłuższego czasu cieszy się mocno pozycją na rynku kredytów i widać, że wiele osób chętnie sprawdza jego oferty. Tutaj istnieje możliwość konsolidacji kwoty do nawet 300 tys. złotych i to na okres 120 miesięcy. RRSO wynosi jednak 13,06 %, co w niektórych sytuacjach może niestety zniechęcać, gdyż jest to jedno z wyższych oprocentowani. Na czwartym miejscu uplasowała się oferta z Citibanku. U nich pożyczki konsolidacyjne są o tyle opłacalne, że można je spłatać nawet przez 120 miesięcy przy niskim RRSO, które wynosi zaledwie 10,52%. Jednak najważniejsze jest to, że całkiem szybko otrzymamy decyzję odnośnie zmiany kredytu na konsolidacyjny. Czasami zajmuje to jedynie godzinę. A na ostatnim miejscu w naszym rankingu zamieściliśmy ofertę Alior Banku. Jest to także opcja często wybierana przez osoby, które konsolidują swoje długi. W tym wypadku można liczyć na konsolidację kwoty do 150000 zł przy prowizji 0% i to na okres nawet 10 lat. Dodatkowo jedna należy pamiętać o obowiązkowym ubezpieczeniu. Jednak RRSO wynosi tutaj zaledwie 9%, co jest jedną z lepszych opcji, na które można się zdecydować, gdy szukamy dobrego kredytu konsolidacyjnego.

Podsumowanie

Jak widać, na rynku jest parę ciekawych opcji, gdy chodzi o pożyczki konsolidacyjne. Jednak najbardziej wysuwa się tutaj na prowadzenie Pekao. Od dawna jest liderem na rynku i na razie nic nie wskazuje na to, by miałoby się to w najbliższym czasie zmienić. Oferta tego banku w kontekście pożyczki konsolidacyjnej wyróżnia się przede wszystkim zerowym poziomem prowizji przygotowawczej. Do tego należy pamiętać o tym, że istnieje tutaj opcja pożyczki nawet do 200 tys. zł na okres 120 miesięcy oraz, że ubezpieczenie jest tutaj całkowicie dobrowolne. Dobrym rozwiązaniem jest także skorzystanie z możliwości przesunięcia spłaty o 3 miesiące. Pod względem kosztów konsolidacyjnych Pekao jest wciąż liderem. Warto jednak zwrócić uwagę także na pozostałe możliwości, które nie są aż tak gorsze. Każda ma swoje wady i zalety, które mogą odpowiadać niektórym z klientów. Warto zatem sprawdzić je wszystkie, zanim podejmiemy ostateczną decyzję.

Twoje opinie

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Nasze poradniki

Dlaczego pożyczki są drogie?

Dlaczego pożyczki są drogie?

Pożyczki stały się dla wielu osób jednym z podstawowych sposobów finansowania bieżących potrzeb. Często korzystamy z nich w różnych sytuacjach, takich jak remont mieszkania, zakup

Czytaj więcej »
Co to kredyt gotówkowy?

Co to kredyt gotówkowy?

Czym jest kredyt gotówkowy? Kredyt gotówkowy to rodzaj pożyczki udzielanej przez banki lub inne instytucje finansowe. Jest to pożyczka przeznaczona na dowolny cel, taki jak

Czytaj więcej »
Kredyt kto moze dostać?

Kredyt kto moze dostać?

Kto może uzyskać kredyt? Kredyt to pożyczka udzielana przez banki lub inne instytucje finansowe. Aby móc uzyskać kredyt, należy spełnić określone warunki, które różnią się

Czytaj więcej »