Ranking kredytów gotówkowych

Kredyty gotówkowe

Takie zobowiązanie ma swoje zalety. Gdy zamierzamy wziąć kredyt w banku, zawsze będziemy zmuszeni do podania zaświadczenia o swoich aktualnych zarobkach. Przez to osoby, które nie mają stałego zatrudnienia (np. w przypadku umowy o dzieło czy umowy zlecenie), przeważnie nie są w stanie podjąć kredytu, którego potrzebują.

Dlatego osoby, które nie są w stanie otrzymać pożyczki w instytucjach bankowych czy SKOK-ach, kierują swoje kroki do firm pozabankowych, które nie mają aż takich wymagań. W ich przypadku cała procedura wygląda znacznie prościej i nie wymaga przeważnie dodatkowych dokumentów, a cała formalność jest ograniczona do niezbędnego minimum. Wystarczy bowiem wejść na stronę internetową danego pożyczkodawca, wypełnić udostępniony wniosek i oczekiwać na pieniądze, które mogą znaleźć się na koncie nawet tego samego dnia. Jest to więc dobre rozwiązanie dla osób, które potrzebują gotówki natychmiast.

Wybierz suwakiem jaką kwota i na jaki okres potrzebujesz. Po wyświetleniu Ofert kliknij w wybraną ofertę i dokonaj złożeni wniosku i rejestracji:

 

[wbsft type="porównywarka chwilówek"]

Pożyczki polecane

Sprawdź pożyczki jaki dla Ciebie polecamy 

[wbsft type="ranking popularnych"]

Poradniki

Czas podsumowań

Ostatni kwartał roku to przeważnie dodatkowe koszty, jakie czekają niejednego Polaka. Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, a to oznacza przygotowywanie prezentów dla bliskich, często znajomych. Choć można pozwolić sobie na coś drobnego, to jednak wraz z większą ilością osób, zwiększa się także ilość pieniędzy jaką trzeba będzie na to wydać. Niedługo po świętach jest Sylwester, a to także oznacza długą i kosztowną zabawę, na którą trzeba znaleźć odpowiednią ilość finansów w domowych budżecie. Takie przygotowania świąteczno-noworoczne mogą znacząco obciążyć budżet, dlatego warto wiedzieć, gdzie można znaleźć odpowiednią pomoc dla siebie.

Taka sytuacja wpływa szczególnie na większe zainteresowanie pożyczkami i kredytami gotówkowymi przeważnie w instytucjach pozabankowych. Dlatego w odpowiedzi na potrzeby internautów nasz zespół postanowił porównać poszczególne oferty różnych firm i sprawdzić, które z nich są najlepsze. Przez ostatnie miesiące zmieniło się bowiem całkiem wiele na rynku pożyczek, warto zatem wiedzieć, jak wygląda aktualna oferta, na co należy zwrócić uwagę i co z tego najbardziej będzie się opłacało.

Ranking Kredytomarketu

Okazuje się, że nie tak trudno znaleźć kilka ofert, które mogłyby zainteresować naszych czytelników. Wystarczyła wstępna analiza, by wyłonić kilka firm spośród kilkunastu dostępnych obecnie na rynku kredytów gotówkowych.

Tak samo jak poprzednio wybraliśmy pięć ofert, które naszym zdaniem są najlepsze i najlepiej prezentują się na tle pozostałych. Sądzimy, że każdy z czytelników znajdzie wśród nich najlepszą opcję dla siebie, z której będzie mógł skorzystać właśnie w zbliżającym się okresie świąteczno-noworocznych, gdy wydatków nie brakuje.

Tworząc nasz ranking braliśmy pod uwagę nie tylko koszty kredytu gotówkowego czy pożyczki gotówkowej, a w tym RRSO i wysokości miesięcznej raty. Staraliśmy się także nie pominąć innych ważnych dla naszych czytelników kwestii, jak rodzaj oprocentowania, maksymalny okres spłaty zobowiązania, zróżnicowania dostępnej kwoty, a także dodatkowych udogodnień, jak choćby karencja w spłacie. Dzięki temu właśnie udało nam się stworzyć ranking, który na chwilę obecną prezentuje najlepsze opcje, gdy chodzi o wybieranie sprawdzonego i wiarygodnego pożyczkodawcy.

I miejsce w rankingu

Gdy w marcu 2021 prezentowaliśmy nasz ranking kredytów gotówkowych, na pierwszym miejscu postawiliśmy Pożyczkę Ekspresową, która jest oferowana przez bank Pekao. A kiedy zabraliśmy się za ponowne tworzenie rankingu, okazało się, że instytucja wciąż radzi sobie całkiem nieźle na tle konkurencji. Inni zabrali się za zmienianie swoich ofert, dostosowywanie ich jeszcze bardziej pod swojego klienta, dodawanie lepszych warunków umowy. Jednak to nie wystarczyło, by przebić tę ofertę rynkową.

Oferta Pekao jest szczególnie atrakcyjna dla nowych klientów. A zwłaszcza tych, którzy planują wziąć pożyczkę jeszcze w tym roku. Istotne jest jednak to, by nie mieć żadnych czynnych umów w tym banku w dniu, w którym zamierzamy złożyć wniosek o pożyczkę gotówkową. I właśnie ten warunek nie jest tak trudny do osiągnięcia przez większość Polaków.

Kolejną zaletą ten oferty jest to, że rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) jest na poziomie jedynie 8,97 %, koszty pożyczkowe to tylko 6% oprocentowania oraz 4% prowizji. Dodatkowo Pekao nie wymaga zakupu dodatkowych ubezpieczeń. Pozwala także na podjęcie pożyczki w wysokość 1000-200000 zł na dowolny cel, którą można rozłożyć na okres nawet do 120 miesięcy, co jest całkiem opłacalne nawet przy niskich kwotach. Oferta jest jednak skierowana także do osób, które mają mniejsze zapotrzebowanie finansowe w danej chwili.

Bez względu jednak na wysokość pożyczki sama procedura składania wniosku o Pożyczkę Ekspresową w Pekao będzie szybka i bezproblemowa. Można bowiem otrzymać daną kwotę nawet już następnego dnia od momentu podpisania umowy w oddziale banku. Można jednak skorzystać także skorzystać z internetowego formularza, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie promocyjnych warunków cenowych.

II miejsce w rankingu

Oferta banku Pekao nie jest jednak jedyną, na którą chcielibyśmy zwrócić uwagę naszych czytelników. Na rynku kredytów gotówkowych można znaleźć także wiele innych firm, które mają korzystne warunki dla każdego swojego klienta i które oferują rozwiązania idealne dla niejednej osoby. Dlatego właśnie chcemy wspomnieć także o Citibanku i o jego ofercie Citi Handlowy. Dla nowych klientów RRSO wynosi tylko 9,59%. Można tutaj liczyć na kwoty w wysokości 1000-150000 zł z możliwością spłaty w okresie nawet do 96 miesięcy. Jak widać oferta jest nieco droższa niż w Pekeo, ale wciąż plasuje się na całkiem wysokiej pozycji w stosunku do swojej konkurencji.

III miejsce w rankingu

Na trzecim miejscu zamieściliśmy ofertę Szybkiego Kredytu Gotówkowego zaproponowaną przez Santander Bank Polski. Ta instytucja jest w stanie pożyczyć swoim klientom od 1000 do nawet 300 tys. zł. na okres spłaty do 120 miesięcy. Daje zatem nieco lepsze możliwości niż Pekao pod względem pożyczanej kwoty. Jednak wartość RRSO 11,90% sprawiła, że zamieściliśmy tę ofertę dopiero na trzecim miejscu.

IV miejsce w rankingu

Miejsce czwarte przypadło Pożyczce Stabilnej oferowanej przez Alior Bank. Dużą zaletą jest to, że pożyczka cechuje się stałym oprocentowaniem, co jest szczególnie istotne, gdy są zapowiadane podwyżki stóp NBP. Czas spłaty nie jest jednak aż tak atrakcyjny, bo wynosi tylko 5 lat, czyli połowę tego, co oferują dwie z wcześniej wspomnianych instytucji. Do tego kwota także nie powala, ponieważ jest to tylko 500-70000 zł. Jednak kwestia tego stałego oprocentowania sprawia, że jest to jedna z korzystniejszych ofert na rynku i sądzimy, że dla któregoś z naszych czytelników będzie to odpowiednia propozycja.

V miejsce w rankingu

A na koniec pozostawiliśmy Mistrzowski Kredyt Gotówkowy, który został zaproponowany prze Santander Consumer Bank. Nowi klienci mogą liczyć na pożyczki do 35 tys. zł, co w naszym rankingu jest najniższą możliwą kwotą. Jednocześnie RRSO wynosi 10,33, a jeśli klient zdecyduje się na spłatę do czterech lat włącznie, może liczyć na stałą stawkę oprocentowania. Jednak ogólnie czas spłaty można wydłużyć nawet do pięciu lat.

Podsumowanie

Jak widać, na rynku można znaleźć naprawdę wiele ofert, a te, które zaprezentowaliśmy, to zaledwie kilka z nich. Jednak zdaje nam się, że są one najkorzystniejsze, zwłaszcza dla osób, które na chwilę obecną potrzebują dobrego kredytu z zaufanego źródła. Przez ostatnie pół roku okazało się, że oferta Pekao wciąż plasuje się na pierwszy miejscu mimo zmian, jakie miały miejsce na rynku kredytów gotówkowym. Nie chodzi tutaj tylko o niski poziom kosztów (RRSO = 8,97%), ale także wysoki limit pożyczanej kwoty (nawet go 200 tys. zł), a także długi okres spłaty (do 10 lat). Do tego nie wymagane są dodatkowe ubezpieczenia, a samą kwotę pożyczki można otrzymać w ciągu jednego dnia. Właśnie to wszystko wpłynęło na nasz wybór tej oferty. Należy jednak zauważyć, że pozostałe oferty także są całkiem dobre i na pewno przyciągną uwagę niejednego klienta, który potrzebuje nieco innego rozwiązania. Pragniemy także zwrócić uwagę na to, że przez kolejne miesiące ranking może ulec zmianie i okaże się, że inne oferty będą o wiele bardziej opłacalne. Warto zatem na bieżąco przeglądać oferty, a my postaramy się stworzyć kolejny aktualny ranking, w którym zaprezentujemy następne najlepsze naszym zdaniem oferty.

Twoje opinie

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Nasze poradniki

Dlaczego pożyczki są drogie?

Dlaczego pożyczki są drogie?

Pożyczki stały się dla wielu osób jednym z podstawowych sposobów finansowania bieżących potrzeb. Często korzystamy z nich w różnych sytuacjach, takich jak remont mieszkania, zakup

Czytaj więcej »
Co to kredyt gotówkowy?

Co to kredyt gotówkowy?

Czym jest kredyt gotówkowy? Kredyt gotówkowy to rodzaj pożyczki udzielanej przez banki lub inne instytucje finansowe. Jest to pożyczka przeznaczona na dowolny cel, taki jak

Czytaj więcej »
Kredyt kto moze dostać?

Kredyt kto moze dostać?

Kto może uzyskać kredyt? Kredyt to pożyczka udzielana przez banki lub inne instytucje finansowe. Aby móc uzyskać kredyt, należy spełnić określone warunki, które różnią się

Czytaj więcej »