Kredyty bankowe

Jakie korzyści daje porównywarka kredytów gotówkowych?

Porównywarka kredytów gotówkowych opiera się na specjalnym algorytmie, dzięki któremu w dosłownie kilka sekund możemy stworzyć ranking kredytów gotówkowych skrojonych na miarę naszych potrzeb. Bez wychodzenia z domu, w 100 % online – załatwisz wszelkie formalności, podpiszesz umowę, a pieniądze pojawią się na Twoim koncie w ten sam dzień. Nie trać czasu na przeszukiwanie ofert, wycieczki po bankach, czy denerwując rozmowy telefoniczne na infolinii. Wszystko masz pod ręką z kredytomarket.pl. Nasza wyszukiwarka zawiera zawsze aktualne oferty i promocje, jest intuicyjna w obsłudze i całkowicie bezpłatna. Przy każdej ofercie znajdują się szczegóły, które dadzą Ci możliwość porównania dodatkowych kryteriów wyboru najlepszego kredytu gotówkowego.

Wybierz suwakiem jaką kwota i na jaki okres potrzebujesz. Po wyświetleniu Ofert kliknij w wybraną ofertę i dokonaj złożeni wniosku i rejestracji:

 

[wbsft type="Kredyt"]

Pożyczki polecane

Sprawdź pożyczki jaki dla Ciebie polecamy 

[wbsft type="ranking popularnych"]

Poradniki

Co to jest kredyt?

Z definicji kredytu gotówkowego można dowiedzieć się, iż to produkt bankowy, który polega na postawieniu do dyspozycji klienta określonej w umowie kwoty pieniędzy na oznaczony czas. Umowa kredytowa jest jednocześnie zobowiązaniem klienta do opłacania rat kredytu zgodnie z harmonogramem. Pieniądze mogą być postawione do dyspozycji klienta w formie gotówkowej lub bezgotówkowej przelewem na wskazane konto bankowe.

Kredyt gotówkowy zaliczany jest do rodzaju zobowiązań o charakterze konsumenckim, a środki z niego mogą być przeznaczone na dowolny cel.  Innymi słowy, to kredytobiorca decyduje na co przeznaczy kredyt, może być to zarówno zakup sprzętu RTV czy AGD, jak i wyposażenie domu lub sfinansowanie wakacji.

Za udzielnie kredytu bankowi przysługuje wynagrodzenie, na które składają się:

Odsetki, które są pochodną zastosowania oprocentowania kredytu,
Prowizja – wyrażona kwotowo lub procentowo określona kwota płatna z góry (najczęściej doliczana do kwoty zobowiązania kapitałowego) należna bankowi za uruchomienie kredytu,
Ubezpieczenie – traktowane jako dodatkowy produkt okołokredytowy, który może zabezpieczyć spłatę kredytu np. przed utratą pracy lub na skutek wystąpienia nieszczęśliwego wypadku.

Podstawą prawną udzielania kredytu jest ustawa Prawo Bankowe oraz ustawa o kredycie konsumenckim.

Kredyty gotówkowe udzielna są w okresie spłaty do lat 10, czyli 120 miesięcznych rat, w wysokości 200 000 zł. Jeśli klient charakteryzuje się dobrą zdolnością kredytową oraz nieposzlakowaną historią przeszłych zobowiązań może wnioskować o kredyt przekraczający powyższy limit.

Kredyt gotówkowy może być spłacany w ratach równych lub malejących. Raty równe, oznaczają dla kredytobiorcy stałość miesięcznego zobowiązania, jednak sumarycznie pod względem kosztowym taki kredyt może kosztować więcej, niż wybór opcji spłaty według rat malejących. Ray malejące oznaczają, iż płacimy wyższe raty na początku okresu kredytowania, a z czasem ich wysokość maleje.

Proces wnioskowania o kredyt gotówkowy jest prosty. W dobie globalizacji i wszechobecnego intrenetu, a także przerzucanie się banków w sferę mobilną klienta sprawia, że kredyt zaciągniemy używając tylko telefonu komórkowego.

W odróżnieniu do pożyczek pozabankowych, banki stosują nieco bardziej rygorystyczną weryfikację zdolności kredytowej klienta. Czym jest zdolność kredytowa? To umiejętność spłacania rat kredytowych w terminie z uwzględnieniem naszej aktualnej sytuacji finansowej. Każdy bank ma własną metodologię weryfikacji i oceny zdolności kredytowej. Może więc zdarzyć się sytuacja, w której jeden bank odmówi nam udzielania kredytu, a drugi zaoferuje nam nawet wyższą kwotę niż wnioskowaliśmy.

Weryfikacja w Biurze Informacji Kredytowej – banki zanim udzielą nam kredytu gotówkowego sprawdzają naszą historię zobowiązań w BIK oraz innych bazach BIG Info Monitor, czy KRD oraz ERIF. Jeśli w którejś z tych baz widniejemy jako osoba, która nieterminowo reguluje zobowiązania lub ma zajęcia komornicze – kredytu w banku raczej nie dostaniemy.

Kredyty gotówkowe udzielane są najczęściej na podstawie oświadczenia o dochodach – ustne lub pismem stwierdzenie klienta o wysokości osiągany dochodów oraz miejsca i czasie zatrudnienia. W niektórych przypadkach, zwłaszcza gdy staramy się o kredyt gotówkowy na dłuższy okres spłaty lub wyższą kwotę, bank może wymagać od klienta dowodu uzyskiwanych zarobków Zazwyczaj proszą wówczas o przedstawienie lub przesłanie skanu: PIT 11, zaświadczenie od pracodawcy o uzyskiwanych dochodach, historia rachunku bankowego, na które przelewana jest wypłata.

Kredyt gotówkowy a pożyczka – często te dwie nazwy używane są zamiennie. Ten mylny osąd może wprowadzić w pewną dezinformację. Kredytu gotówkowego mogą udzielać wyłącznie banki komercyjne oraz Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo – Kredytowe zwane SKOK-ami. Pożyczki mogą być udzielane przez instytucje niefinansowe, parabanki, a nawet osoby prywatne. Kolejna różnica między kredytem a pożyczką, to kwota oraz okres spłaty. Z praktyki rynkowej można zauważyć, że pożyczki udzielane są na krótszy okres oraz niższe kwoty niż w przypadku kredytów gotówkowych.

Jak działa porównywarka kredytów gotówkowych?

Koszt zaciągnięcia kredytu gotówkowego zależy od kilku parametrów. Często zdarza się, że banki oferując kredyt na taką samą kwotę i okres spłaty ale oferty te mogą znacznie różnić się w parametrach pod kontem generowanych obciążeń kosztowych.

Z powyższego powodu wato jest poświecić czas na gruntowną analizę ofert kredytowych. Z pomocą przychodzą nam porównywarki kredytów oraz tworzone rankingi.

Wpisując kwotę interesującego nas kredytu oraz okres spłaty dosłownie w kilka sekund możemy stworzyć własny ranking kredytów gotówkowych. Narzędzie jest o tyle przydatne, że w ujęciu syntetycznym mamy wszystkie oferty dostępne na ryku, a po rozwinięciu szczegółów możemy porównywać w jednym miejscu dodatkowe parametry wyboru oferty.

Warto wspomnieć, iż oprocentowanie nominalne nie powinno być jedynym kryterium wyboru kredytu gotówkowego, które de facto nie mówi nam wprost o tym ile rzeczywiście kosztuje kredyt gotówkowy. Przykładowo w ramach promocji bank może oferować nam kredyt z oprocentowaniem 0 %. Wygląda na doskonałą promocję? W gruncie rzeczy w tej ofercie bank liczy słoną prowizję za udzielenie kredytu oraz wymaga dodatkowego wykupienia ubezpieczenia spłaty kredytu. Porównując tą intratną ofertę z kredytem, który oprocentowany jest 5,9 % może się okazać, że promocja wcale nie jest taka opłacalna, jak na pierwszy rzut oka by się wydawało.

W naszej porównywarce kredytów gotówkowych kredytomarket.pl pod uwagę bierzemy wszystkie koszty, które wpływają na całkowity koszt kredytu. Jednym z kluczowych parametrów pozwalających na miarodajne porównanie różnych ofert kredytów gotówkowych jest Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO). Ten wyrażony procentowo wskaźnik, poza oprocentowaniem nominalnym wyraża również inne koszty kredytowe, jak: prowizje, ubezpieczenia itp. Parametr ten pomnożony przez całkowitą kwotę kredytu informować nas będzie ile ostatecznie będzie kosztować nas zaciągniecie konkretnego kredytu gotówkowego. Banki i instytucje pozabankowe są zobligowane do poddawania w swoich ofertach stopy RRSO.

Korzystając z porównywarek kredytów gotówkowych oszczędzasz nie tylko czas ale również pieniądze. Każda oferta zawiera dokładne informacje o oprocentowaniu nominalnym, prowizji, kosztach dodatkowych oraz RRSO. Stworzenie własnego rankingu jest bardzo proste: wystarczy wybrać okres spłaty oraz kwotę kredytu. W kilka sekund otrzymasz własny ranking kredytowy. Możesz dowolnie operować zarówno kwotą kredytu, jak i okresem spłaty by dopasować wysokość raty do swoich możliwości. W naszym serwisie są zawsze aktualne oferty!

Twoje opinie

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Nasze poradniki

Dlaczego pożyczki są drogie?

Dlaczego pożyczki są drogie?

Pożyczki stały się dla wielu osób jednym z podstawowych sposobów finansowania bieżących potrzeb. Często korzystamy z nich w różnych sytuacjach, takich jak remont mieszkania, zakup

Czytaj więcej »
Co to kredyt gotówkowy?

Co to kredyt gotówkowy?

Czym jest kredyt gotówkowy? Kredyt gotówkowy to rodzaj pożyczki udzielanej przez banki lub inne instytucje finansowe. Jest to pożyczka przeznaczona na dowolny cel, taki jak

Czytaj więcej »
Kredyt kto moze dostać?

Kredyt kto moze dostać?

Kto może uzyskać kredyt? Kredyt to pożyczka udzielana przez banki lub inne instytucje finansowe. Aby móc uzyskać kredyt, należy spełnić określone warunki, które różnią się

Czytaj więcej »