Kredyt na remont

Kredyt na remont

Aktualności

Spośród wszystkich potrzeb gospodarstwa domowego, najczęstszym powodem chęci wzięcia kredytu jest remont domu lub mieszkania. Oczywiście, jak każdy z nas dobrze wie, całkowita kwota kosztów związanych z realizacją remontu może być znacznie wyższa, niż pierwotnie zakładaliśmy, dlatego odpowiedni bufor finansowy jest w tym wypadku rekomendowany. Jak zdobyć środki na odświeżenie mieszkania, remont łazienki lub wymianę wszystkich podłóg w domu? To proste z kredytem. Dowiedzmy się jak sprawnie uzyskać kredyt na możliwie najlepszych dostępnych warunkach.

Kredyt na remont – jaka kwota będzie potrzebna?

Finansowanie remontu mieszkania – to problem,  z jakim prędzej czy później spotka się każdy właściciel mieszkania, czy domu. Jak doskonale wiemy, nic nie trwa wiecznie, a powiedzenie to nabiera szczególnego wyrazu, gdy przychodzi nam patrzeć na brudne ściany, pęknięte panele czy starą łazienkę, która jeszcze kilka lat temu lśniła czystością i pachniała nowością. Nic dziwnego w tym, że raz na kilka lat chcemy odświeżyć własne wnętrza – w końcu to w mieszkaniu bądź domu spędzamy najwięcej czasu, a nikt z nas nie chce spędzać ubogich chwil odpoczynku w nieatrakcyjnym wizualnie lokum. A zatem decyzja o remoncie zapadła. Ile pieniędzy potrzebujemy, by zrealizować swoje marzenie? To odwieczny problem, z którym będziemy borykać się aż do samego końca. Oczywiście koszty materiału to jedno, jednak pamiętajmy, że dobrej jakości remont musi zostać wykonany przez drogą ekipę remontową. Weźmy również pod uwagę wszystkie koszty dodatkowe, o których nie pomyślimy od samego początku. Dobrą praktyką jest zaplanować sobie koszt kredytu na podstawie wyliczeń i prognoz, a następnie dodać do tego około 10, 20% dodatkowych środków na wydatki nieprzewidziane. Gdy kwota została ustalona, czas przejść do następnego kroku, jakim jest wnioskowanie o kredyt.

Przeanalizuj, zanim podejmiesz decyzję – szukamy najlepszej oferty kredytu na remont

I to właśnie analiza dostępnych ofert kredytowych powinna być najważniejszym etapem podczas wnioskowania o kredyt. Zewsząd atakują nas reklamy najtańszych kredytów, jednak czy faktycznie możemy zawierzyć kolorowym nagłówkom na bilboardach? Znacznie lepszym rozwiązaniem jest samodzielna analiza całkowitych kosztów kredytu oferowanych przez różne instytucje bankowe. A łatwy dostęp do takiego porównania uzyskamy poprzez Kredytomarket – serwis, który skupia w sobie oferty najpopularniejszych produktów finansowych oferowanych przez banki i inne instytucje finansowe. Cele kredytowe warto przeanalizować, posługując się zaawansowaną porównywarką, która po kilku chwilach, na podstawie pożądanej kwoty i rekomendowanego okresu spłaty ukaże nam wszystkie dostępne oferty. To najprostszy sposób na to, by spośród dziesiątków ofert dobrać właśnie tą, która jest dla nas najdogodniejsza pod kątem cenowym.

Jak uzyskać wymarzony kredyt na remont?

W jaki sposób uzyskać kredyt na remont własnego mieszkania bądź domu? Od wyboru oferty do uzyskania pieniędzy dzieli nas już bardzo niewiele. Bez względu na to, jaką instytucję wybraliśmy, cała procedura wygląda bardzo podobnie, a co najważniejsze, można ją zrealizować bez wychodzenia z domu. Na samym początku jesteśmy proszeni o podanie danych osobowych oraz teleadresowych, włącznie z numerem dowodu osobistego oraz numerem Pesel. Dane te będą potrzebne do weryfikacji naszej wiarygodności finansowej w bazach Biura Informacji Gospodarczej oraz Biura Informacji Kredytowej. Następnie we wniosku kredytowym będzie proszeni o podanie danych związanych z formą zatrudnienia oraz kwotą wynagrodzenia miesięcznego na rękę. To w głównej mierze te dane, odpowiednio udokumentowane w postaci wyciągów bankowych lub zaświadczenia o zarobkach będzie decydowało o udzieleniu kredytu. Gdy wszystkie formalności z naszej strony zostaną spełnione, pozostaje nam już oczekiwać na decyzję banku, która powinna nadejść nie później, niż w ciągu najbliższych 24 godzin. Bank zweryfikuje nasze dochody, a także historię kredytową. Gdy nasza sytuacja jest odpowiednia, bank zadecyduje o uruchomieniu środków, a pieniądze potrzebne do realizacji remontu w ciągu kilku godzin znajdą się na naszym koncie bankowym.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments