Czym są klimatyzatory postojowe?

Klimatyzatory postojowe Kalisz Pomorski

Zachodniopomorskie

Bardzo często widzimy jak kierowcy, pozostając na parkingu uruchamiają silniki, żeby włączyć jednocześnie klimatyzator. Sposób ten stanowi niekorzystny a ze powodów efektywnych i tak ekologicznych. Rozwiązaniem są klimatyzatory postojowe.

Klimatyzatory postojowe Moryń

O ile używanie standardowej klimatyzacji podczas podróże jest prostym zachowaniem, od którego trudno uciec, to mienie z niej w trakcie postoju nie istnieje obecnie wskazane. Marnujemy paliwo i korzystamy silnik. Klimatyzator postojowy obniża koszty operacyjne. Dla właścicieli flot i operatorów pojazdów ciężarowych równie ważne stanowi zatem, że ułatwia on bezpieczeństwo funkcji i zapewnia, że kierowca i ładunek trafią na mieszkanie w pełni.

czesci allegro allegro
klimatyzator postojowy allegro

Sam klimatyzator postojowy działa zupełnie niezależnie od istniejącego układu klimatyzacji funkcjonującego podczas jazdy. Na zbytu możemy wystąpić dwa modele klimatyzacji, sprężarkowy oraz wodny. Ten ważny działa raczej na analogicznej zasadzie jak klimatyzacja standardowa. Jego zadaniem jest obniżenie temperatury i ograniczenie wilgotności powietrza w kabinie.

 

zobacz również porównywarka AGD

Istotne elementy układu klimatyzacyjnego sprężarka, skraplacz, parownik i wentylatory są położone w jakiejś obudowie łączonej z zasady na dachu kabiny pojazdu lub na tylnej ścianie. Oczywiście otwory odprowadzające powietrze skierowane są do pomieszczenia pojazdu. Aby całość poprawnie funkcjonowała, dopasowuje się tutaj sprężarki z tłokiem obrotowym. Ta poruszana jest napędem elektrycznym również w razie potrzeby chłodzona wodą kondensacyjną. Urzędzie istnieje i zaopatrzone w projekt, który zapewnia nas przed rozładowaniem akumulatorów. Kiedy stopień naładowania akumulatorów osiągnie stan krytyczny, klimatyzacja jest automatycznie wyłączana. Sama klimatyzacja może tworzyć automatycznie czy potrafimy nią sterować za pośrednictwem panelu.

Klimatyzatory postojowe Chojna

Z zmianie postojowy klimatyzator wodny jest rozwiązaniem wiele nowszym i coś nowocześniejszym. Zamiast czynnika roboczego, w projekt została wprowadzona woda. Jest ona dokładnie schładzana, a niewątpliwą właściwością tego modelu klimatyzatorów stanowi zatem, że nie zmieniają wilgotności powietrza we mieszkaniu pojazdu, a tylko obniżają istniejącą w nim temperaturę.

W klimatyzatorze tego rodzaju jest proces schładzania powietrza podczas odparowania wody. Dmuchawa dana w panelu dachowym przetłacza powietrze z zewnątrz pojazdu przez parownik, w którym ciepło z powietrza jest użyte do odparowania wody. Sam zbiornik jest tu położony na zewnętrznej, tylnej ścianie kabiny.

Skuteczność tego klimatyzatora stanowi wyjątkowo trudna, ponieważ że on obniżyć temperaturę powietrza istniejącą we mieszkaniu pojazdu nawet o sto procent w kontaktu do temperatury na zewnątrz. Ale ze względu na uszkodzenie zmiany wilgotności powietrza, najefektywniej urządzenie funkcjonuje w surowym klimacie. Również jak w sukcesu sprężarkowego klimatyzatora, i tutaj możemy włączyć urządzenie niejako automatycznie z użyciem pilota lub zarządzać nim manualnie za pośrednictwem panelu. Ostatecznie wielką wartością jest krótki pobór prądu potrzebny do harmonijnego funkcjonowania.

Źródło artykułu klimatyzatory postojowe

 

Klimatyzatory postojowe Chojna

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments