Kilka aktywnych pożyczek w jednej firmie - czy to możliwe?

Kilka aktywnych pożyczek w jednej firmie – czy to możliwe?

poradnik Promocja i polecane

Większa gotÓwka jest zazwyczaj potrzebna na poważniejsze inwestycje, np. remont mieszkania lub zakup nowego samochodu. Przed wzięciem pożyczki, każdy z nas zakłada pewien budżet i na jego podstawie szacuje, jaka kwota pożyczki będzie potrzebna. Zdarzają się jednak nieplanowane wydatki, a co za tym idzie pojawia się konieczność pożyczania większej kwoty. Czy można to zrobić w ten samej firmie pożyczkowe, czy trzeba udać się do innej? Poniżej przedstawiamy dostępne rozwiązania, gdy pierwotnie wzięta pożyczka okaże się za niska.

Jedna firma – kilka pożyczek

Nawet jeżeli bardzo dokładnie rozpiszesz wszystkie wydatki i oszacujesz koszty danej inwestycji, może wydarzyć się coś zupełnie nieprzewidzianego. Wówczas będziesz potrzebować dodatkowej gotówki, aby doprowadzić swoją inwestycję do końca. W pierwszej kolejności warto sprawdzić, czy jest szansa pozyskania dodatkowych środków tam, gdzie wziąłeś pierwotną pożyczkę.

Które firmy udzielą kilku pożyczek jednej osobie?

Co do zasady, są to firmy udzielające pożyczek ratalnych. Niemniej również te oferujące tzw. chwilówki przewidują takie rozwiązanie. Później krótkie zestawienie kilku firm pożyczkowych wraz z wymaganiami, jakie należy spełnić, aby dostać kolejną pożyczkę.

TAKTO Finanse 

Tutaj możesz skorzystać z 2 pożyczek ratalnych jednocześnie, ale dopiero po spłacie 6 rat pierwszej pożyczki. Nie bez znaczenia będzie Twoja zdolność  kredytowa oraz możliwość spłacania pierwotnie zaciągniętego zobowiązania.

Supergrosz.pl

Ta firma oferuje kolejną pożyczkę po upływie 130 dni, czyli po spłacie 4 rat. Oczywiście raty te muszą zostać spłacone zgodnie z harmonogramem.

Smartney

W tej firmie istnieje produkt o nazwie Smartney BIS, ale jest on dostępny jedynie dla wybranych klientów. Informacja o możliwości skorzystania z oferty zaciągnięcia drugiej pożyczki, pojawi się w Twoim panelu klienta. Samodzielnie nie masz zatem możliwości złożenia kolejnego wniosku o pożyczkę.

Provident

Gdy będziesz miał możliwość skorzystania z kolejnej pożyczki, otrzymasz wiadomość SMS lub maila o przygotowaniu dla Ciebie takiej oferty. Musisz jednak wcześniej spłacić większą część pierwotnego zobowiązania. Tu o możliwości zaciągnięcia kolejnego zobowiązania, decyduje zatem sama firma pożyczkowa.

Kilka pożyczek w jednej firmie – dla kogo?

Wszystko zależy od regulaminu konkretnego pożyczkodawcy. Możliwe jest jednak wskazanie kilku uniwersalnych reguł:

  • Musisz nadal posiadać zdolności kredytową. Firma pożyczkowa musi mieć bowiem pewność, że spłacisz zarówno pierwotnie zaciągnięte zobowiązanie, jak i nową pożyczkę.
  • Musisz w terminie spłacać raty pierwszej pożyczki. Ten warunek nie powinien budzić wątpliwości. Jeżeli nie spłacasz wcześniejszego zobowiązania, nie spłacisz także kolejnej pożyczki.
  • Wymagana jest uprzednie spłata części zaciągniętej już pożyczki. Alternatywnie może być to okres tzw. karencji, jaki musi upłynąć od momentu wzięcia pierwotnej pożyczki.

Często kolejna pożyczka w tej samej firmie jest dostępna jedynie dla stałych klientów. Jest to dość logiczne postępowanie firm pożyczkowych. Możliwość zaciągnięcia kolejnego zobowiązania jest udzielana osobom znanym już danej firmie pożyczkowej. Zmniejsza to znacząco ryzyko braku spłaty kolejnej pożyczki.

Kilka pożyczek a dostępne alternatywy

Nieco inną ofertę przygotowała firma Vivus.pl. Tu już na etapie składania wniosku o pożyczkę, podajesz dwie kwoty – kwotę do wypłaty natychmiast i kwotę pożyczki. Dzięki temu możesz podać kwotę większą, aniżeli w danej chwili potrzebujesz. Oczywiście musisz nadal mierzyć siły na zamiary i nie przekraczać Twojej zdolności kredytowej. Zadeklarowaną kwotę do wypłaty natychmiastowej, otrzymasz od razu na konto. Z pełnej kwoty pożyczki możesz skorzystać, gdy zejdzie taka potrzeba. Dzięki temu nie musisz tracić czasu na kolejne wypełnianie tego samego wniosku. Po prostu wchodzisz na konto klienta i potwierdzasz chęć wypłaty pozostałej kwoty. Musisz jednak pamiętać, że spłacasz wówczas pełną kwotę, a okres kredytowania nie ulega wydłużeniu. Oznacza to, że miesięczna rata będzie odpowiednio większa. Warto wziąć to pod uwagę przy planowaniu budżetu i szacowaniu kosztów Twojej inwestycji.

Kilka pożyczek w tej samej firmie – korzyści

Wzięcie kolejnej pożyczki w tej samej firmie, wiąże się z wieloma korzyściami. Po pierwsze nie musisz zakładać kolejnego konta klienta i podawać szeregu danych osobowych. Po drugie nie musisz oczekiwać na weryfikację konta i Twojej historii kredytowej, ponieważ pożyczkodawca już ją zna. Co więcej, nawet konieczność złożenia nowego wniosku nie będzie dla Ciebie trudne. Zazwyczaj firmy oferują w takiej sytuacji skrócony formularz pożyczkowy, ponieważ znajdujesz się już w bazie danych tego pożyczkodawcy. Sam czas oczekiwania na pożyczkę może zostać skrócony, jeżeli korzystasz z usług tej samej firmy.

Z drugiej strony, czasami warto przejść proces weryfikacyjny od nowa. Dzieje się tak wtedy, gdy na rynku dostępne są atrakcyjniejsze oferty, np. niżej oprocentowane pożyczki lub z możliwością rozłożenia zobowiązania na większą liczbę rat. Zwracaj także uwagę na RRSO oraz wszelkie dodatkowe koszty. Tu może bowiem  okazać się, że korzystając z oferty tej samej firmy, unikniesz części tych kosztów.

Kiedy pójść do konkurencji

Z tej opcji warto skorzystać  jedynie wówczas, gdy pilnie potrzebujesz gotówki, a Twój kolejny wniosek w tej samej firmie pożyczkowej został odrzucony lub oferta jest niekorzystna w porównaniu z tymi, dostępnymi na rynku. Dlatego zawsze warto dokładnie sprawdzić zarówno warunki w firmie, gdzie już posiadasz pożyczkę, jak i pozostałe dostępne na rynku oferty. Finanse to poważna sprawa i nie należy podejmować decyzji pochopnie.

Warto pamiętać, że kolejna pożyczka nawet w tej samej firmie nie jest tożsama z kredytem konsolidacyjnym. Jest to kolejne zobowiązanie finansowe, podzielone zazwyczaj na raty, które spłacasz niezależnie od pierwotnego zobowiązania. W przypadku kredytu konsolidacyjnego, zobowiązania są sumowane, a Ty masz możliwość spłaty mniejszej raty miesięcznej. Wiąże się to również zazwyczaj z wydłużeniem okresu kredytowania.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bartosz Wydra
Bartosz Wydra
2 lat temu

Sporo osób w Polsce i na świecie biorą pożyczki. Ja też wiele razy brałem pożyczkę na moje i rodziny potrzeby. Sporo osób bierze pożyczki, żeby komuś bliskiemu z rodzinny pomoc ja wziąłem pożyczkę też na pomoc mojemu tacie.

Marian Stachowski
Marian Stachowski
2 lat temu

Ja uważam, że jest to możliwe, żeby wziąć kredyty. Tylko, zawsze jak ludzie biorą, to muszą mieć świadomość tego, że będą musieli je spłacić mój znajomy ma dużo kredytów na swojej głowie i teraz ma poważne problemy trzeba uważać też na kredyty z internetu.

Marian Dawidowicz
Marian Dawidowicz
2 lat temu

Według mnie jest możliwe. Ja sam mam firmę i na nią wzięte 3 pożyczki teraz spokojnie bez problemu spłacam. Jeśli ktoś nie wie to warto zapytać specialisty o te sprawy, żeby nie wpakować się w poważne problemy.

Zenon Adamski
Zenon Adamski
2 lat temu

Tak jest możliwe coś o tym wiem.Bo sam brałem kredyt w kilku bankach kasa była mi potrzebna na nową firmę ponieważ założyłem nowa firmę deweleporską i teraz kilka kredytów spłacam ale ze spłatą nie mam problemów.

Albert Sosnowski
Albert Sosnowski
2 lat temu

Tak to jest możliwe. Ja sam wiele razy tak brałem kredyty i zawsze je spłacałem beż żadnych problemów. Można bez problemu wziąć kredyt, czy z banku, czy przez internet. Zawsze uważam, że jak ktoś bierze, to musi to spłacić.

Mateusz Pawłowski
Mateusz Pawłowski
2 lat temu

Ja ostatnio miałem kilka pożyczek pod firmę. Byłem bardzo zadowolony, ponieważ mogłem sobie kupić nowe sprzęty rolnicze. Teraz pomalutku spłacam ciężko się spłaca, ale już na szczęście dużo nie zostało.

Piotr Pręgowski
Piotr Pręgowski
2 lat temu

Można mieć kilka aktywnych kredytów. Ja sam mam pod moją firmę dokładnie sklep w tym sklepie zatrudniam trzy osoby i muszę im z czegoś zapłacić. A teraz to spokojnie te kredyty spłacam.

Andrzej Przyborek
Andrzej Przyborek
2 lat temu

Jest możliwe wiem coś o tym. Ponieważ ja sam mam kilka pożyczek z cztery teraz spłacam i jestem zadowolony. Dużo osób bierze kredyty na firmę swoją i potem spokojnie mogą spłacać.