Karta ZEN – opinie i szczegóły oferty

Karta ZEN – opinie i szczegóły oferty

Opinie Prasówki Ranking

ZEN pojawiła się w 2020 r. w Polsce i w całej Europie, dzięki m.in. Dawidowi Rożkowi, twórcy G2A. Karta ZEN to wiele benefitów i usług, z których można korzystać także z poziomu aplikacji. Przyjrzyjmy się jej zatem bliżej.

 

ZEN dla biznesu i klienta indywidualnego

 

Karta ZEN oferuje możliwości podobne jak Revoluta i Twisto. Jednak potencjał ma o wiele większy. Można z niej korzystać z poziomu aplikacji. Jej zaletami są przede wszystkim: szybki cashback, brak prowizji w przypadku przewalutowania, zakupowe assistance oraz przedłużona gwarancja na rok za darmo.

Samo ZEN to firma fintech, która swoją siedzibę ma w Polsce i posiada licencję pieniądza elektronicznego, która została wydana przez Bank Centralny Litwy. Rozwijaj się przy wsparciu Mastercart i oferuje usługi w następujących krajach:

Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Gibraltar, Grecja, Węgry, Islandia, Irlandia, Włochy, Łotwa, Lichtenstein, Luksemburg, Malta, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Wielka Brytania oraz Litwa.

ZEN (zero effort non bank) pozwala na szybkie, bezpieczne i wygodne zarządzanie pieniędzmi oraz transakcjami zakupowymi.

 

Czym wyróżnia się ZEN?

 

ZEN pozwala na prowadzenie konta wielowalutowego, które zasilamy z pomocą BLIK-a, karty płatniczej czy szybkiego przelewu. Do tego dostajemy kartę Mastercard, z której możemy korzystać podczas zakupów stacjonarnych, oraz kartę wirtualną np. do zakupów online, a także opłacania abonamentów.

Tutaj warto wspomnieć o najważniejszych benefitach ZEN:

 • Przedłużona gwarancja – dzięki karcie możesz dostać dodatkowy rok gwarancji na jakikolwiek sprzęt elektroniczny w UE za darmo. Jednak jest to możliwe jedynie, gdy gwarancja producenta nie przekracza 3 lat.
 • Instant cashback – w ciągu 15 minut otrzymamy pieniądze w ramach cashback. Jeśli będziemy płacić kartą ZEN, możemy liczyć na zwrot do 15% w przypadku zakupów na ponad 100 platformach.
 • Zakupy bez opłat – bez względu na to, czy zamierzamy wymieniać walutę czy wypłacać gotówkę, to nie będziemy musieli liczyć się z dodatkowymi kosztami, jak prowizje.
 • ZEN Care, czyli ochrona zakupów – bez względu na to czy kupujemy przez internet czy w sklepie stacjonarnym, możemy liczyć na szybszą wersję chargeback. Reklamację możemy składać przez suport ZEN, wszystko działa o wiele szybciej, a my otrzymamy zwrot pieniędzy.

 

Konto wielowalutowe zawsze się przyda

 

Rachunek walutowy ZEN daje nam gwarancję bezprowizyjnej wymiany walut nawet w 30 krajach. Dzięki temu możemy wymienić pieniądze poniżej kursów bankowych.

Obecnie możemy korzystać z konta zen w 6 wersjach językowych: polskim, angielskim, hiszpańskim, niemieckim, francuskim oraz greckim.

 

Abonament dla klienta indywidualnego

 

W przypadku ZEN możemy skorzystać z kilku planów abonamentowych. Dla klientów indywidualnych przeznaczone są:

 • Platinum – płatność to 4,88 Euro miesięcznie, możemy korzystać z 30 walut, darmowych przelewów SEPA (10 miesięcy) i SWIFT (2 miesiące);
 • Gold – jedynie 0,99 Euro miesięcznie; tutaj otrzymuje konto IBAN w 30 walutach, a do tego przelewy SEPA na 2 miesiące, bezpłatne wypłaty do 300 Euro oraz darmową wymianę walut do 5 tys. Euro.

A teraz przedstawimy szczegóły dotyczące poszczególnych kont:

Konto Gold Konto Platinum
Konto IBAN w 30 walutach
Darmowe przelewy SEPA 2/mies.
(kolejne 0,10€)
10/mies.
(kolejne 0,10€)
Darmowe przelewy SWIFT 1/mies.
(kolejne 3€)
2/mies.
(kolejne 3€)
Bezpłatna wymiana walut do 5000€/mies.
(pow. 0,3% prowizji)
Bez limitu
Bezpłatna wypłata z bankomatów do 300€/mies.
(pow. 1,5% transakcji)
do 700€/mies.
(pow. 1,5% transakcji)
Darmowe doładowania do 3000€/mies.
(pow. 0,5% prowizji)
do 5000€/mies.
(pow. 0,5% prowizji)
Darmowe karty 1 karta fizyczna
3 karty wirtualne
2 karty fizyczne
5 kart wirtualnych
ZEN Care – Ochrona zakupów 1 wniosek miesięcznie Bez limitu
Dodatkowy rok gwarancji przy zakupie sprzętu każdy produkt do 1500€ każdy produkt do 5000€
Apple Pay i Google Pay
Wsparcie 24/7
Natychmiastowy cashback

 

Abonamenty dla przedsiębiorców

 

Przedsiębiorcy także mogą korzystać z niezliczonych benefitów karty ZEN. Dzięki temu mogą w wygodny sposób zarządzać finansami firmy i nie przejmować się biurokracją. Szczególnie jest to dobre rozwiązanie dla mikroprzedsiębiorców i firm z sektora MŚP. Do tego mają oni korzyści te same, co klienci indywidualni

Dodatkowo firmy mogą liczyć na:

 • Przelewy w kraju i za granicą w korzystnym kursie
 • Cyfrowe innowacje
 • Konto wielowalutowe
 • Kartę ZEN Mastercard dla pracodawcy i pracowników
 • Dostęp do Instant cashback i ZEN care
 • Automatyczne przedłużenie gwarancji o 1 rok za darmo
 • 0% prowizji za przewalutowanie.

 

 

Przedsiębiorcy mogą wybierać spośród czterech pakietów abonamentowych, z których każdy posiada 30-dniowy okres próbny:

 • Creative –do 3000€, koszt: 0,99€/mies.
 • Smart –do 15000€, koszt: 24,99€/mies.
 • Enterprise – do 50000€, koszt: 99,99€/mies.
 • Supreme – z obrotem do 100000€ w cenie 499,99€/mies.

Opłaty są pobierane miesięczne. Każdy z planów posiada limity, dzięki którym nie są pobierane dodatkowe opłaty.

 

Jaki jest koszt karty?

 

Na pierwszy miesiąc każdy klient otrzymuje kartę ZEN za darmo. Potem klient płaci 5 zł miesięcznie lub 20 zł miesięcznie przy rozbudowanej wersji. Jeśli jednak nie będzie korzystać z usług, nie ponowi żadnych opłat. Płatności za subskrypcję są pobierane ze środków, jakie są dostępne w naszym portfelu.

 

Jak założyć konto ZEN?

 

Założenie konta jest niezwykle proste, łatwe i przyjemne. Można je zrobić online za pomocą aplikacji na Andrida lub iOS. Podajemy tutaj swoje dane osobowe, korespondencyjne oraz wybieramy jeden z abonamentów.

Gdy wyślemy zdjęcie dowodu i twarzy, zostanie dokonana weryfikacja konta, z którego w każdej chwili możemy zrezygnować.

 

Nowoczesne rozwiązanie dla każdego

 

Dzięki współpracy z Mastercard rozwiązanie jest proste, dotyczy płatności i wydawania kart, ale nie tylko. Dzięki temu mamy zapewnione kompleksowe wsparcie, pomoc w rozwoju produktów oraz marketingu, a także dostęp do partnerów Mastercard.

Dodatkowo ZEN nie współpracuje jedynie z Mastercard, ale także z wieloma innymi startupami i cyfrowymi bankami, jak m.in. Revolut, Monco, Wise, N26.

Platforma Revolut od pewnego czasu przestaje być darmowa i rezygnuje z takich rozwiązań, przez co coraz mniej osób chce z niej korzystać. Zamiast tego stawiają na Twisto, choć i ono nie należy do najtańszych rozwiązań. Istnieje także Cinkciarz.pl i wiele innych aplikacji, które jeszcze mają swoich zwolenników. Jednak zdaje się, że Zen zyskuje coraz większą popularność, przez co konkurencja może czuć się zagrożona. Nie ma pewnie wygodniejszej i tańszej aplikacji, która pozwalałaby tak wygodnie korzystać z finansów.

Sporo zaletą ZEN jest proces zakładania konta. Wystarczy bowiem adres, e-mail oraz numer telefonu. Do potwierdzenia swojej tożsamości wystarczy dowód osobisty, paszport lub karta pobytu.

Karty ZEN pozwalają płacić także w ramach Apple Pay oraz Google Pay. Pozwala na wygodniejsze zarządzanie finansami zarówno w przypadku klienta indywidualnego, jak i przedsiębiorstwa. Daje naprawdę wiele możliwości, z których warto korzystać.

 

Wady i zalety karty ZEN

 

Ponadto posiadają ogrom zalet, które warto zobaczyć poniżej:

 

 • 30-dniowa bezpłatna oferta rachunku,
 • Klient posiada bezprowizyjne konto wielowalutowe w 30 walutach,
 • usługa skierowana m.in. do mikroprzedsiębiorców i branży e-commerce,
 • są tutaj dostępne wirtualne karty płatnicze Mastercard,
 • kompleksowe i wygodne rozwiązanie także dla klientów detalicznych,
 • szybkie i wygodne założenie konta poprzez aplikację mobilną,
 • bardzo szybkie rozliczenia i ochrona chargeback dla sprzedających online i offline,
 • aplikacja jest dostępna w 32 europejskich krajach,
 • płatności online: Apple Pay i Google Pay,
 • bogata oferta benefitów dla każdego użytkownika: cashback, ochrona zakupów, dodatkowa gwarancja oraz zakupy bez prowizji.

 

Niestety karty nie uchowały się od kilku wad:

 • nie posiadają całkowicie darmowego planu,
 • nie działają na zasadzie banku, ale pieniądza elektronicznego
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments