Jakie przedmioty można zastawić w lombardzie

Jakie przedmioty można zastawić w lombardzie?

Artykuł miesiąca poradnik

W Polsce lombardy po bardzo długiej przerwie powracają do łask, dlatego też warto dokładnie im się przyjrzeć. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą dowiedzieć się, jakie przedmioty można zastawić w lombardzie.

Co warto wiedzieć?

 

Osoby, które muszą błyskawicznie zdobyć gotówkę bardzo często odwiedzają skup złota albo lombard. W obu przypadkach nie mamy oczywiście do czynienia ze zwykłymi pożyczkami gotówkowymi. W przypadku lombardów wymagane jest wniesienie na poczet odpowiedniego zabezpieczenia spłaty naszego zobowiązania. Pamiętać należy jednak o tym, że lombardy nie wszystkimi dobrami materialnymi się interesują.

 

Jakie przedmioty można zastawić w lombardzie?

 

Jak łatwo się domyśleć, z przyczyn praktycznych w lombardach zastawia się głównie rzeczy ruchome. Mowa tutaj między innymi o drogich zegarkach albo eleganckiej biżuterii. W lombardach dużym zainteresowaniem cieszy się również sprzęt AGD, RTV i wszelka elektronika. Nowoczesne tablety, smartfony i laptopy bez żadnego większego problemu mogą być zastawione.

 

Nietypowe dobra materialne

 

Niektóre lombardy mogą przyjąć rowery, cenne antyki albo dzieła sztuki. W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się również papiery wartościowe, obligacje albo akcje. Z praktycznego punktu widzenia lombard może przyjąć od nas każdą rzecz ruchomą. Pamiętać należy jednak o tym, że rzeczoznawcy lombardowi bardzo dobrze znają się na swoim fachu i niestety zaniżają wartość wnoszonych pod zastaw przedmiotów. Aby nie stracić w lombardzie pamiętać należy o tym, aby na czas odkupić zastawiony przedmiot. Zdecydowana większość lombardów za przedłożone dobra materialne oferuje swoim klientom pożyczki w kwocie 30%-50% rzeczywistej wartości zastawianego przedmiotu. Osoby, które zastawiają telefon komórkowy o rynkowej wartości 2000 zł, mogą otrzymać pożyczkę o wartości 1000 zł. Wszystkie zastawione dobra znajdują się w lombardzie, aż do momentu spłacenia długu. Jeżeli zobowiązanie nie zostanie uregulowane na czas, to zastawiona rzecz stanie się automatycznie wyłączną własnością wierzyciela.

sprawdź lombard online

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Izabela L.
Izabela L.
2 lat temu

W lombardzie przyjmują różne przedmioty pod warunkiem że są całe, zdarza się że przyjmą uszkodzoną część pod warunkiem że jest drogocenną i naprawa będzie się opłacać bo oni też muszą na tym zarobić.