Jak zaciągnąć kredyt hipoteczny?

Jak zaciągnąć kredyt hipoteczny?

Pożyczka Lokalna Prasówki Promocja i polecane

Mogłoby się wydawać, bazując na podstawowych informacjach na temat produktów bankowych, iż w przypadku kredytu hipotecznego absolutnie wystarczającym zabezpieczeniem dla banku będzie po prostu wybrana nieruchomość, kupowana przez klienta. Częściowo tak to wygląda, ale jednak nie w stu procentach. Na ogół jest niestety tak, iż bank uznaje, że nieruchomość nie może być jedyną wystarczającą formą gwarancji, iż bank na współpracy z danym klientem nie okaże się stratny. Zaciąganie pożyczek jest czymś znacznie bardziej skomplikowanym. Jakim warunkom należy więc sprostać, jeżeli myśli się konkretnie o kredycie hipotecznym?

Podstawowe warunki

Klient, który chce nawiązać tego rodzaju współpracę z placówką bankową, musi wykazać, że w przyszłości rzeczywiście będzie w stanie spłacać terminowo wszystkie raty kredytowe. Bank musi mieć co do tego absolutną pewność. Nie przyzna więc pieniędzy komuś, co do kogo będzie mieć jakiekolwiek wątpliwości, wysunięte chociażby na podstawie kiepskiej zdolności kredytowej czy np. niskich zarobków bądź problemów ze spłacaniem rat kredytowych w przeszłości. A to nie wszystko. Klient, który zaciąga kredyt hipoteczny, musi też koniecznie przedstawić swoje konkretne plany względem niego, czyli musi pokazać, jaki będzie cel wybranego finansowania. Informacje na temat kupowanego przez niego lokalu, działki czy domu koniecznie muszą pojawić się w dokumentacji. Jeżeli nie zostaną one przekazane, klient straci możliwość zaciągnięcia kredytu. Jest to jednak jego podstawowy warunek i od tej reguły nie ma żadnych wyjątków.

Niezbędna dokumentacja

Każda osoba, która zaczyna się ubiegać o jakikolwiek kredyt w banku, w tym również i kredyt hipoteczny, musi pogodzić się z koniecznością wypełnienia różnego rodzaju dokumentów. „Papierologii” będzie tutaj niestety sporo. Potencjalny klient zostanie poproszony o uzupełnienie bądź dostarczenie różnego rodzaju dokumentów, z których najważniejszy okaże się ten upoważniający go do starania się o hipoteczny kredyt. Nie zawsze wygląda on tak samo. To, co się w nim znajdzie, zależy od banku, bo jednak każdy bank może prowadzić swoją działalność na swój specyficzny sposób i na innych zasadach przyznawać ludziom dostęp do finansowania. Na ogół jednak wypełnienie tego podstawowego dokumentu nie będzie żadnym problemem. Czasami dużo cięższe okazuje się zebranie różnych innych papierów, o które bank może poprosić klienta i które zechce potem sprawdzić.

Przygotowanie dodatkowych dokumentów

O jakich dokumentach jest tu zatem mowa? Z całą pewnością tym najważniejszym okaże się po prostu dowód osobisty, choć w większości przypadków i on okaże się niewystarczający, tak więc na rozmowę z przedstawicielem banku warto od razu zabrać ze sobą nie tylko dowód, ale też i jakiś inny dokument potwierdzający tożsamość, czyli chociażby prawo jazdy. Kredyty hipoteczne przyznawane są tym, którzy posiadają zdolność kredytową. Z tego względu przedstawiciel banku na pewno poprosi potencjalnego klienta o okazanie wszystkich tych dokumentów, które w jakiś sposób będą w stanie wskazać lub potwierdzić jego aktualną sytuację finansową. Na pewno przyda się tutaj dokument zatrudnienia. Na spotkanie warto jednak zabrać ze sobą nie tylko umowę o pracę, ale też i świadectwo pracy, oświadczenie o dochodach czy nawet specjalną deklarację pracodawcy, w której wyrazi on chęć przedłużenia zatrudnienia pracownikowi. Nieco inne dokumenty będą wymagane od klientów prowadzących własne działalności gospodarcze. Oczywiście w banku już podczas rozmowy wszystkiego można się dowiedzieć.

Zalety kredytów hipotecznych

Kredyty hipoteczne jako nieliczne odmiany kredytów mogą być zaciągane bez posiadania jakiegokolwiek wkładu własnego i chyba właśnie ten aspekt jest ich główną zaletą. Śmiało mogą o nich pomyśleć nawet te osoby, które nie mają uzbieranych żadnych pieniędzy, a mimo to chcą zainwestować we własny dom czy we własne mieszkanie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kazimierz Węgrzyn
Kazimierz Węgrzyn
2 lat temu

Ja zawsze pożyczki biorę w banku. Kiedyś raz wziąłem przez internet i potem 5 lat musiałem spłacać miałem też groźby od komornika. Na szczęście udało mi się wyjść z kłopotów i teraz kredyty załatwiam w banku.

Jacek Kurski
Jacek Kurski
2 lat temu

Kredyt hipoteczny najłatwiej załatwić w o dziale banku. Ja sam ostatnio wziąłem kredyt hipoteczny na mieszkanie i jestem bardzo zadowolony. W polskich bankach łatwo jest dostać kredyt hipoteczny.

Bartosz Boyke
Bartosz Boyke
2 lat temu

Kredyt lub pożyczkę można bardzo szybko zaciągnąć. Ja sam kredyt, żeby zaciągnąć po prostu udałem się do placówki banku dokładnie do mBanku i byłem bardzo zadowolony. Wszystkie formalności załatwiliśmy do 15 minut.

Grzegorz Pawlak
Grzegorz Pawlak
2 lat temu

Żeby kredyt zaciągnąć wystarczy pójść do placówki banku. Ja sam brałem kredyt w jest banku i jestem bardzo zadowolony 15 minut i papiery podpisane, a kasa na koncie. Właśnie sporo osób jest zadowolonych z banku nest bank.

Karol Strasburger
Karol Strasburger
2 lat temu

Ja to zawsze biorę pożyczkę przez bank lub też przez internet. Często biorę przez internet, bo tak mi wygodnie, a mogę wziąć przez internet, ponieważ konto mam w Ing bank śląski. Polecam kredyty przez internet tylko trzeba dokładnie czytać.

Krzysztof Siarkowicz
Krzysztof Siarkowicz
2 lat temu

Najlepszym sposobem jest pójście do banku. Ja zawsze chodzę do banku bardziej ufam bankom, niż miałbym brać przez internet. Wiele osób bierze przez internet i potem zostają oszukani niestety.

Klaudia Mysss
Klaudia Mysss
2 lat temu

Polecam zarówno rozejrzeć się za dobrym doradcom kredytowym, który nie pobiera od nas żadnej zapłaty lub osobiście przejść się po paru bankach. Tylko kontakt osobisty, wtedy najlepiej idzie dowiedzieć się wszystkiego.

Andrzej Gołota
Andrzej Gołota
2 lat temu

Sposobem na łatwy kredyt jest placówka banku lub przez internetu. Ja trzy razy brałem kredyt przez internet i byłem zadowolony umowa szybko podpisana, tak więc obie dwie strony zadowolone.