Jak sprawdzić BIK za darmo?

Jak sprawdzić BIK za darmo?

poradnik Promocja i polecane

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na zaciąganie zobowiązań finansowych. Aczkolwiek należy pamiętać przede wszystkim o tym, że branie kredytów lub pożyczek zapewne jest łatwe, ale konsekwencji nie wywiązywania się z terminowego płacenia swoich zobowiązań finansowych mogą być już o wiele bardziej nieprzyjemne. Niezależnie jednak od tego, czy spłacamy swoje zobowiązania finansowe w sposób terminowy, czy też nie, musimy pamiętać o tym, że wszystkie nasze dane w przedmiocie takiej sprawy zostają umieszczone do Biura Informacji Kredytowej.

Wiele osób zapewne zastanawia się, czy istnieje możliwość sprawdzenia naszych informacji w Biurze Informacji Kredytowej za darmo. Otóż należy w takiej sytuacji powiedzieć, że takiej możliwości nie ma, ponieważ jedyną drogą do sprawdzenia takiej bazy jest nic innego, jak wykupienie tak zwanego abonamentu miesięcznego na BIK który wynosi około trzydziestu złotych.

zarejestruj się teraz

Czym jest Biuro Informacji Kredytowej?

Biuro Informacji Kredytowej jest to baza, w której są umieszczane, przechowywane, ale również udostępniane wszystkie informacje odnośnie zaciągniętych przez nas zobowiązań finansowych. Są to nie tylko kredyty bankowe, ale również pożyczki poza bankowe. Dlatego warto zadbać o to, aby spłacać swoje zobowiązania w sposób terminowy, ponieważ negatywne wpisy w tej bazie mogą widnieć nawet przez okres pięciu lat, licząc od momentu całkowitego spłacenia danego kredytu bankowego lub pożyczki. A jak powszechnie wiadomo, negatywny wpis w takiej bazie może skutkować tym, że ciężko będzie nam uzyskać kolejne zobowiązanie finansowe w innej instytucji. Ważne jest jednak to, aby pamiętać, że istnieje możliwość skreślenia z tej bazy negatywnego wpisu. Jednakże, aby tego dokonać musi zostać spełniony jeden kluczowych warunek, a mianowicie taki, że długość nieuregulowanej raty za kredyt lub pożyczkę nie może wynieść sześćdziesięciu dni. Jeżeli okres sześćdziesięciu dni braku spłaty zobowiązania finansowego zostanie przekroczony to wtedy negatywny wpis będzie widniał w takiej bazie przez okres pięciu lat.

Czy posiadając negatywny wpis w Biurze Informacji Kredytowej można uzyskać kolejne zobowiązanie finansowe?

Posiadając negatywny wpis w Biurze Informacji Kredytowej nie mamy co marzyć o uzyskaniu kredytu bankowego. Aczkolwiek inaczej sprawa przedstawia się w przypadku produktów poza bankowych, a w szczególności tak zwanych chwilówek. Bowiem w chwili obecnej coraz więcej firm pożyczkowych oferuje dłużnikom zaciąganie zobowiązania finansowego. Przy czym okres spłaty takiego zobowiązania nie wynosi więcej niż sześćdziesiąt dni.

Podsumowanie

Biuro Informacji Kredytowej buduje naszą zdolność kredytową. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na zaciąganie zobowiązań finansowych. Aczkolwiek należy pamiętać przede wszystkim o tym, że branie kredytów lub pożyczek zapewne jest łatwe, ale konsekwencji nie wywiązywania się z terminowego płacenia swoich zobowiązań finansowych mogą być już o wiele bardziej nieprzyjemne. Niezależnie jednak od tego, czy spłacamy swoje zobowiązania finansowe w sposób terminowy, czy też nie, musimy pamiętać o tym, że wszystkie nasze dane w przedmiocie takiej sprawy zostają umieszczone do Biura Informacji Kredytowej. Biuro Informacji Kredytowej jest to baza, w której są umieszczane, przechowywane, ale również udostępniane wszystkie informacje odnośnie zaciągniętych przez nas zobowiązań finansowych. Są to nie tylko kredyty bankowe, ale również pożyczki poza bankowe.

Dlatego warto zadbać o to, aby spłacać swoje zobowiązania w sposób terminowy, ponieważ negatywne wpisy w tej bazie mogą widnieć nawet przez okres pięciu lat, licząc od momentu całkowitego spłacenia danego kredytu bankowego lub pożyczki. A jak powszechnie wiadomo, negatywny wpis w takiej bazie może skutkować tym, że ciężko będzie nam uzyskać kolejne zobowiązanie finansowe w innej instytucji. Posiadając negatywny wpis w Biurze Informacji Kredytowej nie mamy co marzyć o uzyskaniu kredytu bankowego. Aczkolwiek inaczej sprawa przedstawia się w przypadku produktów poza bankowych, a w szczególności tak zwanych chwilówek.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments