Ile kosztuje gotowa spółka i od czego zależy jej cena?

Ile kosztuje gotowa spółka i od czego zależy jej cena?

Promocja i polecane

Zakup gotowej spółki to coraz częstszy sposób na szybkie rozpoczęcie biznesu przez przedsiębiorców, którzy mają na niego dobry pomysł. Ile kosztuje gotowa spółka i od czego zależy jej cena?

Gotowa spółka – co to oznacza?

Gotowa spółka to firma, która jest gotowa do rozpoczęcia działalności. Oznacza to, że wszystkie formalności zostały już dopełnione, spółka została zarejestrowana, a jej nabywca nie musi martwić się o większość formalności. Mowa tutaj o spółkach tzw. „czystych”, choć to nie jedyna możliwość. Istnieje opcja zakupu spółki z historią, czyli takiej, która już istniała na rynku. Taki zakup wiąże się z pewnego rodzaju ryzykiem, dlatego jest wybierany o wiele rzadziej niż spółki „czyste”.

Ile kosztuje spółka?

Sprzedażą gotowych spółek zajmują się wyspecjalizowane firmy. Koszt gotowej spółki jest zależny od wielu czynników, nie jest to jednak koszt wysoki i może wynieść nawet niewiele ponad 2000 zł. Im spółka jest starsza, tym jej cena będzie wyższa. Wiąże się to z dłuższą historią, a więc mniejszym ryzykiem. Poza tym istniejąca spółka musi ponosić comiesięczne koszty obsługi księgowej, nawet jeśli w tym czasie nie prowadzi działalności. Koszty te również podbijają cenę gotowej spółki. Warto wiedzieć, że zakup spółki jest jedynym wydatkiem, ale każde późniejsze zmiany w zakresie jej nazwy, adresu czy innych danych będą wiązały się z dodatkowymi kosztami. Wszelkie zmiany w KRS i Monitorze Sądowym i Gospodarczym to kwota około 1000 zł w zależności od ilości wprowadzanych zmian.

Czy zakup gotowej spółki jest zgodny z prawem?

Wielu przedsiębiorców zastanawia się, czy zakup gotowej spółki jest w pełni legalny. Okazuje się, że jak najbardziej, zakup spółki jest zgodny z prawem, a na mocy podpisanej umowy potwierdzonej notarialnie, 100 % udziałów w spółce nabywa kupujący. Warto wiedzieć, że zakupu może dokonać zarówno jedna osoba, jak i grupa wspólników, a sam zakup nie jest związany z żadnymi kredytami i zobowiązaniami finansowymi czy dodatkowymi wydatkami, a transakcja jest w pełni bezpieczna.

Czy warto zakupić gotową spółkę?

Zakup gotowej spółki to idealne rozwiązanie dla tych przedsiębiorców, którzy chcą szybko rozkręcić swój biznes. Założenie spółki od zera to prawdziwa walka z formalnościami, a to zajmuje mnóstwo czasu. Zakup spółki gotowej zmniejsza liczbę formalności do minimum i pozwala na spore oszczędności, a do tego na szybki rozwój i osiągnięcie zysków w o wiele krótszym czasie. Spółka może dotyczyć niemal każdej branży, co daje ogromne możliwości rozwinięcia skrzydeł.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof Mleczko
Krzysztof Mleczko
1 rok temu

Ja sam zakupiłem spółkę za gotówkę i jestem zadowolony. Wiele osób znam, które mają spółkę akcyjną i są bardzo zadowoleni, że dzięki spółce mogę zarabiać pieniądze.

Bolesław Jarosz
Bolesław Jarosz
1 rok temu

Ja sam osobiście korzystam z wielu spółek i jestem bardzo zadowolony. Dodatkowo na spółkach sobie zarabiam bardzo poważne pieniądze znam sporo osób, które dzięki spółce żyją jak milionerzy.

Damian Nowak
Damian Nowak
1 rok temu

Spółki warto mieć ja coś o tym wiem. Mam własną spółkę i na niej bardzo dobrze zarabiam, a więc zachęcam ludzi do korzystania, że spółek. Znam sporo osób, które boją się inwestować swoją kasę.

Mateusz Gessler
Mateusz Gessler
11 miesięcy temu

Spółka to bardzo dobra inwestycja. Ludzie często inwestują i są bardzo zadowoleni i ja sam też, ponieważ bardzo dobrze zarabiam na tym. Na spółce własnej można sporo zarobić ja coś o tym wiem i kasy mam sporo.

Adam Ziemski
Adam Ziemski
11 miesięcy temu

W spółkach warto naprawdę siedzieć i inwestować. Ponieważ można naprawdę ekstra zarobić wiele osób się boi inwestować, bo myślą, że stracą, a to w całe nie jest prawdą. Na spółkach można zarobić.