Ile kosztuje gotowa spółka i od czego zależy jej cena?

Ile kosztuje gotowa spółka i od czego zależy jej cena?

Promocja i polecane

Zakup gotowej spółki to coraz częstszy sposób na szybkie rozpoczęcie biznesu przez przedsiębiorców, którzy mają na niego dobry pomysł. Ile kosztuje gotowa spółka i od czego zależy jej cena?

Gotowa spółka – co to oznacza?

Gotowa spółka to firma, która jest gotowa do rozpoczęcia działalności. Oznacza to, że wszystkie formalności zostały już dopełnione, spółka została zarejestrowana, a jej nabywca nie musi martwić się o większość formalności. Mowa tutaj o spółkach tzw. „czystych”, choć to nie jedyna możliwość. Istnieje opcja zakupu spółki z historią, czyli takiej, która już istniała na rynku. Taki zakup wiąże się z pewnego rodzaju ryzykiem, dlatego jest wybierany o wiele rzadziej niż spółki „czyste”.

Ile kosztuje spółka?

Sprzedażą gotowych spółek zajmują się wyspecjalizowane firmy. Koszt gotowej spółki jest zależny od wielu czynników, nie jest to jednak koszt wysoki i może wynieść nawet niewiele ponad 2000 zł. Im spółka jest starsza, tym jej cena będzie wyższa. Wiąże się to z dłuższą historią, a więc mniejszym ryzykiem. Poza tym istniejąca spółka musi ponosić comiesięczne koszty obsługi księgowej, nawet jeśli w tym czasie nie prowadzi działalności. Koszty te również podbijają cenę gotowej spółki. Warto wiedzieć, że zakup spółki jest jedynym wydatkiem, ale każde późniejsze zmiany w zakresie jej nazwy, adresu czy innych danych będą wiązały się z dodatkowymi kosztami. Wszelkie zmiany w KRS i Monitorze Sądowym i Gospodarczym to kwota około 1000 zł w zależności od ilości wprowadzanych zmian.

Czy zakup gotowej spółki jest zgodny z prawem?

Wielu przedsiębiorców zastanawia się, czy zakup gotowej spółki jest w pełni legalny. Okazuje się, że jak najbardziej, zakup spółki jest zgodny z prawem, a na mocy podpisanej umowy potwierdzonej notarialnie, 100 % udziałów w spółce nabywa kupujący. Warto wiedzieć, że zakupu może dokonać zarówno jedna osoba, jak i grupa wspólników, a sam zakup nie jest związany z żadnymi kredytami i zobowiązaniami finansowymi czy dodatkowymi wydatkami, a transakcja jest w pełni bezpieczna.

Czy warto zakupić gotową spółkę?

Zakup gotowej spółki to idealne rozwiązanie dla tych przedsiębiorców, którzy chcą szybko rozkręcić swój biznes. Założenie spółki od zera to prawdziwa walka z formalnościami, a to zajmuje mnóstwo czasu. Zakup spółki gotowej zmniejsza liczbę formalności do minimum i pozwala na spore oszczędności, a do tego na szybki rozwój i osiągnięcie zysków w o wiele krótszym czasie. Spółka może dotyczyć niemal każdej branży, co daje ogromne możliwości rozwinięcia skrzydeł.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments