Technologia HP Edgeline – połączenie zalet druku atramentowego i laserowego

Drukowanie Choszczno

Zachodniopomorskie

Producent drukarek HP udoskonalił technologię wydajnego druku wysokonakładowego poprzez tworzenie nowego mechanizmu drukującego. Prace badawczo – rozwojowe w bieżącym dziale trwały kilka lat, i ich wynikiem jest stworzenie technologii HP Edgeline.

Drukowanie Białogard

Do pierwszych zalet technologii HP Edgeline należą wysoka niezawodność, wysokie tempo druku, doskonała wartość druku, małe koszty mebla i relatywnie niski koszt druku jednej strony. Ze powodu na mechanizm drukowania mówi się o niej, że łączy wydajność druku laserowego z precyzją odwzorowania kolorów właściwą dla druku atramentowego.

Zamów Tanie drukowanie

Bezkontaktowe głowice drukujące

Inteligentny system druku współpracuje z bezkontaktowymi głowicami drukującymi. Brak konaku głowicy z papierem zapewnia dłuższy okres eksploatacji tych momentów. Technologia daje możliwość wydrukowania 2 mln części w kształcie A4. Głowice drukujące posiadają szerokość strony. Papier pewno się przesuwać pod głowicą z prędkością 88,9 cm na sekundę. Dzięki temu tempo wydruku ma do 12 zdjęć na minutę (10 x 15 cm) i ok. 70 części w kształcie A4 na chwilę. To naprawdę świetny rezultat.
Konstrukcja głowicy

Głowica zrobiona w technologii HP Edgeline jest skonstruowana z pięciu krzemowych układów scalonych. Każdy układ posiada aż 2112 dysz umieszczonych w kształcie schodkowym. Tego gatunku rozwiązania są określane mianem multi-die module (wieloukładowy moduł). Każda głowica drukuje atramentami w dwóch kolorach. Kości krzemowe są wbudowane w wielowarstwową strukturę ceramiczną. Moduł MLC jest wytworzony z sześciu warstw – cienkich ceramicznych płytek połączonych przewodzącymi elementami stworzonymi z wolframu i otworami przepustowymi.
Metoda zastępowania dysz

W wypadku, gdy jakaś z dysz będzie niesprawna, albo zatka się i tusze nie będą mogły stanowić dokładnie przez nią dozowane, jest zastąpiona inną, sprawną dyszą. Dodatkowo, co pewien czas dysze są automatycznie oczyszczane także mogą ponownie sprawnie działać. To inna zaleta z elementu widzenia serwisowania dania z powodu niedrożnej głowicy.
Zastosowanie technologii HP Edgeline

Technologia HP Edgeline została opracowana z tezą o drukowaniu zdjęć oraz profesjonalnych dokumentów. Profesjonalne tusze do HP Vivera zostały opracowane do zamieszczania na zwykłym papierze. Barwnik znacznie szybko schnie na papierze gwarantując wysokie nasycenie kolorów oraz gęstość optyczną. Wydruki nie rozmazują się po wykonaniu flamastra a są odporne na wilgoć.

Nowinki technologiczne ze świata druku pochodzą z Technologia HP Edgeline

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments