500+ czyli czyje są te pieniądze.

500+ czyli czyje są te pieniądze.

Aktualności poradnik

500+ a potrzeby dzieci a raczej ich rodziców.

500+

Od paru lat jest przysługiwanie 500+ na dzieci, dla dzieci, na początku nie należało się ono wszystkim mimo iż powinno. Po jakimś czasie spora część rodziców musiała zwracać te pieniądze. Skoro te pieniądze są dla dzieci to każde dziecko powinno je dostać nie ważne czy w domu jest jedno dziecko czy pięć i nie zależnie od tego ile rodzice zarabiają.

Chodziły słuchy że to 500 + będzie przysługiwać tym dzieciom których oboje rodzice pracują, później weszło żeby chociaż jedno pracowało. 500+ sprawiło że jakaś część osób stwierdziła że nie muszą pracować, a pieniądze dostają za nic. Kto chce pracować i tak będzie a kto nie chce to i tak nie będzie i nikt na to nic nie poradzi. Jeśli tylko rodzice nie wydają tych pieniędzy na alkohol a dzieci chodzą czyste, zadbane to nie widzę nic przeciwko kto jak żyje czy z 509+ czy z normalnej zarobionej wypłaty. W tym wszystkim najważniejsze są dzieci by im się krzywda nie działa i by dzieci z tych pieniędzy coś miały a nie tylko rodzice.

Druga strona utrzymywania skoro rodzice utrzymują dzieci ze swoich zarobionych pieniędzy bo taki jest ich jakby nie było obowiązek, to przecież nic złego się nie stanie jeśli np. czasem sobie rodzice pożycza te ,, dziecięce,, pieniądze.

Ja osobiście mam jedno dziecko, ma trzy miesiące. Dbam by mu nic nie brakło a ze na razie ma malutkie potrzeby to wystarcza nam wypłata jego taty a to 500+ które dostaje na dziecko trzymam na koncie i na razie nie mam potrzeby ich wyciągać, jak będzie troszkę starszy będzie miał te swoje dziecięce zachcianki to wtedy będą pieniądze jak znalazł, odkładam mu również do skarbonki co jakiś czas, by później nie sypnąć mu tekstem ,, nie kupię ci TEGO, bo nie mam pieniędzy,,. Biorę na niego pieniądze, to są jego więc co chce to powinien mieć, oczywiście w granicach rozsądku, ferrari mu przecież nie kupię. Takie podejście jak ja powinni mieć wszyscy bo to są pieniądze dzieci, nie nasze, szkoda że spora część rodziców o tym zapomina i zamiast na dzieci wydają na alkohol czy papierosy.

Zawsze mnie rusza, jak widzę, że w domu jest patologia, a dzieci muszą na to patrzeć, nawet częste wizyty kuratora czy opieki społecznej a nawet dalszej rodziny nic nie dają. Najgorzej mnie wkurza jak taki alkoholik nie widzi w tym nic złego i uważa że nie ma żadnego problemu. Zawsze i wszędzie na pierwszym miejscu powinno być dziecko nie ważne czy ma rok czy 10 lat.

500+ nawet gdyby dziecko chciało wydać całą tą kasę na słodycze to rodzicom nic do tego, ewentualnie mogą to przedyskutować że to nie zdrowo a nie że nie bo nie po to dostaje te pieniądze.

Niech np. 4 razy w roku sprawdzają co dzieci mają z tych pieniędzy, co rodzice im kupili. I skoro w rok nic dziecko by z tych pieniędzy nie miało, to wtedy takiej rodzinie pasowało by się dokładniej przyjrzeć.

500+ ma poprawić sytuację rodzinną, ale nie powinno być wydawane w tzw. sklepie monopolowym.

Drodzy rodzice, pamiętajcie że dziecko powinno znać wartość pieniądza i kiedy i na co może sobie pozwolić. A wy sami kupujcie z głową, aby nie rozpieszczać za bardzo ale i nie odnawiać dziecku wszystkiego.

Pewnie któregoś dnia zabiorą to 500+ wiele osób się pewnie z tego powodu załamie ale starajcie się żyć tak jakby tych pieniędzy nie było, bo wcześniej ich nie było i ludzie sobie jakoś bez nich radzili. Wcześniej żeby m8c pieniądze trzeba było sobie zarobić i prawie każdy pracował, teraz dożyliśmy takich czasów że pieniądze dostaje się za nim, a później się dziwią, że jest takie bezrobocie, bo nikomu się pracować nie chce bo i tak są zdani, że pieniądze i tak dostaną.

Z jednej strony fajnie, że rząd wprowadził taka pomoc, ale z drugiej strony do czego to prowadzi. Ten krok chyba nie do końca był przemyślany.

Mnie osobiście taka pomoc pomogła a raczej pomaga, mimo iż są jeszcze na koncie ale ktoóregoś dnia wypłacę i dam synkowi, bo ja ich nie przepije, tak jak robi to większość rodziców. Dla mnie najważniejszy jest i będzie, tylko synek, a nie picie za jego pieniądze.

Niestety są rodzice którzy czekają na więcej ,,takich,, pieniędzy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bolesław Jarosz
Bolesław Jarosz
2 lat temu

Ja uważam, że 500+jest dla dzieci. Znam wiele rodzin, które pobierają świadczenie, a potem za nie chleją i w ogóle nie dają tych pieniędzy swoim dzieciom. Ja dostaję 500 plus na 1 dziecko i zawsze cis kupie małemu.

Adam Nóżka
Adam Nóżka
2 lat temu

500 plus to są pieniądze dzieci. Wiele rodzin wydaje to na alkohol zamiast dawać swoim dzieciom, i to jest przykre, że wystarczy zrobić sobie dziecko i pobierać bez problemu 500 plus szkoda, że tak się dzieje, ale niestety tak jest.

milena
milena
2 lat temu

Moim zdaniem na dzieci wydajemy nawet więcej niz 500 na miesiąc. Na samym początku pampersy, chusteczki. Zdrowe owoce, a nie jak najtańsze z promocji, mięso, świeża szynka. Same ubrania kosztują mnóstwo kasy a dzieci rosną tak szybko. Więc moim zdaniem każdy grosz się przyda.

Izabela L.
Izabela L.
2 lat temu

To są pieniądze dzieci ale przecież nic się nie stanie jak je weźmiemy na jakieś swoje wydatki, bo niestety wszystko idzie w górę i naszych pieniędzy czasami nam brakuje, ja często pożyczam pieniądze od synka ale szybko mu je oddaje.